Eliminacje MŚ 2022. Paulo Sousa przyznał się do błędu po meczu z Węgrami

Debiutujący w roli selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousa miał mieszane uczucia po meczu z Węgrami (3:3). - Byliśmy zbyt wolni w pierwszej połowie, ale potem zagraliśmy lepiej. Zasłużyliśmy na zwycięstwo - powiedział w rozmowie z TVP.

Michał Fabian
Paulo Sousa PAP/EPA / Zsolt Szigetvary / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Przez prawie godzinę Biało-Czerwoni byli bezradni w spotkaniu z reprezentacją Węgier, inaugurującym eliminacje mistrzostw świata 2022. Grająca pod wodzą Paulo Sousy kadra nie potrafiła stworzyć dobrej okazji. Rywale zaś dwukrotnie pokonali Wojciecha Szczęsnego.

Punktem zwrotnym okazały się trzy zmiany, których dokonał Portugalczyk. Na boisko weszli: Krzysztof Piątek, Kamil Jóźwiak i Kamil Glik (za Sebastiana Szymańskiego, Jakuba Modera i Michała Helika). Od tego momentu gra reprezentacji Polski wyglądała znacznie lepiej. Spotkanie w Budapeszcie zakończyło się remisem 3:3 (więcej TUTAJ>>).

Po meczu Paulo Sousa przyznał, że nie trafił z wyjściowym składem. Na pytanie Szymona Borczucha, czy zmieniłby podstawową jedenastkę, gdyby mógł rozegrać ten mecz raz jeszcze, odpowiedział wprost.

- Tak, zmieniłbym. Nie powiem, jakich zmian bym dokonał, ale tak. Zmieniłbym niektórych graczy - podkreślił Sousa.

Portugalczyk wyjaśnił, dlaczego zastąpił debiutującego w kadrze Helika i wprowadził do gry doświadczonego Glika. - Helik miał żółtą kartkę, wiedzieliśmy, co robili nasi rywale, nie mogliśmy podejmować ryzyka. Wprowadziliśmy Glika, żeby zabezpieczyć tyły - wytłumaczył.

Selekcjoner reprezentacji Polski miał pretensje do swoich zawodników głównie o pierwszą połowę. - Byliśmy naprawdę wolni we wszystkim, co robiliśmy, zwłaszcza z piłką. Także nasi pomocnicy byli zbyt daleko od siebie, a do tego czasami byli odwróceni plecami do bramki przeciwnika, ciężko im było podać piłkę do przodu - tłumaczył.

Paulo Sousa podkreślił, że Biało-Czerwoni zasłużyli w Budapeszcie na zwycięstwo.

- Dokonaliśmy korekt w przerwie, zagraliśmy lepiej, z mentalnością nastawioną na ofensywę. Zasłużyliśmy na to, by wygrać. Oczywiście popełniliśmy błędy w obronie, musimy nad tym pracować, być agresywniejsi w starciach, zamykaniu przestrzeni - dodał selekcjoner reprezentacji Polski.

Zdaniem Paulo Sousy, jego pierwszy mecz w roli trenera reprezentacji Polski był "obiecujący". - Mentalność była właściwa. Jesteśmy na dobrej drodze. Zespół musi kreować więcej okazji, a także lepiej bronić - stwierdził Sousa na zakończenie rozmowy z TVP.

Kolejny mecz w eliminacjach MŚ 2022 reprezentacja Polski rozegra w niedzielę, 28 marca - z Andorą, w Warszawie.

Polska zasłużyła na zwycięstwo z Węgrami - czy zgodzisz się z Paulo Sousą?