Były reprezentant Polski zdziwiony decyzją Paulo Sousy. "Źle na tym wyszedł"

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski eliminacje MŚ 2022 rozpoczął od niespodzianek zarówno w taktyce, jak i doborze zawodników. - Na minus wybór strategii - podsumował debiut Paulo Sousy na łamach "Przeglądu Sportowego" Jacek Zieliński.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Paulo Sousa PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Paulo Sousa
Zdecydowanie największą niespodzianką w podstawowej jedenastce reprezentacji Polski na wyjazdowy mecz z Węgrami (3:3) był brak w linii defensywnej Kamila Glika, którego zastąpił debiutujący Michał Helik.

60-krotny reprezentant Polski, Jacek Zieliński, podkreśla, że Paulo Sousa "zaryzykował", ale jego plan się nie powiódł. - Chciał zaskoczyć media, kibiców, ale źle na tym wyszedł - przyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" były obrońca Legii Warszawa.

Polacy po bardzo słabej pierwszej połowie przegrywali 0:1, a tuż po zmianie stron Węgrzy podwyższyli prowadzenie. Dopiero wprowadzenie Glika, Kamila Jóźwiaka i Krzysztofa Piątka odmieniło losy spotkania, a Biało-Czerwoni w niecałą minutę zdołali doprowadzić do stanu 2:2.

Zieliński podkreśla, że Sousa mógł dokonać zmian jednak jeszcze wcześniej. - Dziwiłem się, że nie zareagował w przerwie, bo było widać, że jego plan nie sprawdza się - podkreślił 54-latek.

Już w niedzielę Polacy zagrają u siebie z Andorą i to właśnie w tym meczu Sousa będzie miał szansę na prawdziwe eksperymenty. - Niezależnie kogo wybierze, to i tak wygramy - podkreśla Zieliński.

Trzy dni po spotkaniu z Andorą w Warszawie, Biało-Czerwoni zagrają w Londynie mecz z faworytem eliminacyjnej grupy - Anglią.