Eliminacje MŚ 2022. Lewandowski wśród gigantów. Jest coraz bliżej Messiego

Robert Lewandowski poprawił swój dorobek strzelecki w meczu Polski z Andorą. Doświadczony snajper ma już na koncie więcej trafień od Neymara.

Rafał Szymański
Polak Robert Lewandowski (z lewej) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Polak Robert Lewandowski (z lewej)
Pierwsza połowa meczu z przeciętną Andorą nie była najlepsza w wykonaniu zawodników Paulo Sousy. Polacy dyktowali tempo gry, jednak do szatni schodzili tylko z jednobramkowym prowadzeniem.

W 30. minucie tej rywalizacji Maciej Rybus precyzyjnie dograł z rzutu rożnego, w polu karnym odnalazł się Robert Lewandowski, który wolejem pokonał bramkarza rywali. Na początku drugiej części gry podwyższył na 2:0. Warto odnotować, że dla snajpera był to już 66. gol w narodowych barwach. 32-latek potrzebował do tego 118 meczów.

W niedzielę Lewandowski wyprzedził Neymara. Do tej pory Brazylijczyk znajdował się na 4. miejscu wśród aktywnych strzelców w meczach reprezentacji. Kadrowicz zbliża się do podium. Lionel Messi ma na koncie 71 goli, natomiast Sunil Chhetri 72 razy trafił do siatki.

Cristiano Ronaldo ma dużą przewagę (102 bramki), ale Lewandowski wielokrotnie udowadniał, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Snajper równocześnie zrównał się z Kazimierzem Deyną - więcej TUTAJ.