Eliminacje MŚ 2022. Niesamowite statystyki Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił dwa gole w meczu Polska - Andora. Kapitan naszej kadry rozgrywa imponujący sezon, co świetnie pokazują jego statystyki.

Robert Czykiel
Robert Lewandowski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W minionym sezonie był najlepszym piłkarzem na świecie, co potem potwierdziły liczne plebiscyty. Robert Lewandowski jednak nie osiadł na laurach. W tym sezonie nadal bije rekordy i przekracza kolejne granice. 32-latek jest w szczytowym momencie w swojej karierze.

"Lewy" w meczu z Węgrami (3:3) strzelił jednego gola. W niedzielę to on otworzył wynik starcia z Andorą. W pierwszej połowie znalazł sobie miejsce w polu karnym, uderzył z woleja, a piłka odbiła się od rywala i wpadła do bramki. Po przerwie dołożył drugie trafienie.

Statystycy od razu się obudzili. Portal Squawka na Twitterze zwrócił uwagę na niesamowity dorobek kapitana reprezentacji Polski. W tym sezonie biorąc pod uwagę rozgrywki klubowe i mecze drużyny narodowej strzelił łącznie 47 bramek. Potrzebował do tego 43 meczów.

Oczywiście zdecydowaną większość z nich zdobył w Bayernie Monachium. Z orzełkiem na piersi pokonał bramkarzy czterokrotnie, biorąc pod uwagę mecze od października do marca. Na pewno to jeszcze nie koniec.

El. MŚ 2022: najtrudniejszy pierwszy krok. Anglia liderem w "polskiej grupie" >>