Grecja. Błysk Karola Świderskiego. Gol Polaka uratował punkt

Karol Świderski zapewnił remis swojej drużynie w starciu z Asterasem Tripolis. Reprezentant Polski świetnie zachował się w polu karnym.

Rafał Szymański
Karol Świderski Getty Images / Sebastian Frej/MB Media / Na zdjęciu: Karol Świderski
PAOK Saloniki zamierzał wykorzystać potknięcie Arisu i odrobić stratę punktową do wicelidera Super League. Pierwsza połowa spotkania z Asterasem nie była najlepsza w wykonaniu zespołu Karola Świderskiego.

Dopiero w 56. minucie gry przyjezdni przeprowadzili skuteczną akcję. Douglas Augusto dostrzegł w polu karnym Świderskiego, który obrócił się z piłką przy nodze, a następnie mocno uderzył pod poprzeczkę. Bramkarz miejscowych nie miał w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia. Kilka minut później Juan Munafo ustalił wynik tej rywalizacji na 1:1.

Klub Polaka nadal uzupełnia podium greckiej elity, natomiast Asteras znajduje się na 6. pozycji. Faworytem do mistrzostwa kraju jest Olympiakos Pireus, który ma aż 19 punktów przewagi nad 2. Arisem.

To była już 11. bramka Świderskiego w bieżącym sezonie ligowym. Postępy 24-latka nie umknęły uwadze nowego selekcjonera. Paulo Sousa dał napastnikowi szansę gry w marcowych meczach eliminacyjnych.

Asteras Tripolis - PAOK Saloniki 1:1 (1:1)
0:1 - Karol Świderski 56'
1:1 - Juan Munafo 65'