Serie A: AC Milan dostał prezent od przeciwnika

AC Milan przybliża się konsekwentnie do Ligi Mistrzów. W zakończonym wynikiem 2:1 pojedynku z Genoą CFC decydująca okazała się bramka samobójcza Gianluci Scamacci. Piłka odbiła się bardzo przypadkowo i nieszczęśliwie od jego pleców.

mecz AC Milan - Genoa CFC PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: mecz AC Milan - Genoa CFC
AC Milan nie miał problemu ze zdobyciem prowadzenia 1:0 mimo nieobecności w podstawowym składzie zawieszonego Zlatana Ibrahimovicia. Do bramki Mattii Perin przymierzył zza pola karnego Ante Rebić. Chorwat dopadł do piłki wybitej nieporadnie po strzale z rzutu wolnego i przymierzył prostym podbiciem w narożnik bramki. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla Rossonerich, a Genoa CFC została wcześnie trafiona tak samo jak w poprzednim meczu z Juventusem.

Drużyna z Ligurii nie zniechęciła się po jednym ciosie i zaczęła napierać na bramkę podopiecznych Stefano Piolego. Do remisu 1:1 doprowadził Mattia Destro w 37. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obiegł totalnie zagubionego przeciwnika i główkował tak mocno, że Gianluigi Donnarumma zdążył tylko ruszyć głową i odprowadzić piłkę wzrokiem do siatki. Pierwsza połowa zakończyła się kompromisowym wynikiem.

Milan musiał zaatakować, jeżeli nie zamierzał ponownie zgubić punktów na własnym stadionie. Dwa tygodnie temu zremisował z innym zespołem z Genui, Sampdorią. W 48. minucie Ante Rebić powinien skompletować dublet, ale strzelił beznadziejnie z siedmiu metrów nad poprzeczką. Było to wstydliwe pudło byłego zawodnika Eintrachtu Frankfurt.

Zmiennikami w zespole z Mediolanu byli między innymi Mario Mandzukić, Diogo Dalot oraz Brahim Diaz. Chorwat zastąpił na szpicy Rafaela Leao, który nie sprawdził się mimo dużych oczekiwań wobec jego występu. Po przemeblowaniu Milan odzyskał prowadzenie. Na 2:1 trafił Gianluca Scamacca w 68. minucie. Napastnik Genoi nie przydał się kompanom we własnym polu karnym i strzelił gola samobójczego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przepuszczona przez Mandzukicia odbiła się przypadkowo od pleców młodego napastnika.

AC Milan pozostaje na drugim miejscu w tabeli, które na zakończenie sezonu będzie premiowane awansem do Ligi Mistrzów. W niedzielę straci punkty minimum jedna drużyna będąca w tabeli bezpośrednio za Rossonerimi. To dlatego że czwarta Atalanta podejmie trzeci Juventus.

AC Milan - Genoa CFC 2:1 (1:1)
1:0 - Ante Rebić 14'
1:1 - Mattia Destro 37'
2:1 - Gianluca Scamacca (sam.) 68'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Pierre Kalulu (62' Diogo Dalot), Simon Kjaer, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Franck Kessie, Ismael Bennacer (74' Sandro Tonali) - Alexis Saelemaekers (62' Brahim Diaz), Hakan Calhanoglu (88' Rade Krunić), Ante Rebić - Rafael Leao (62' Mario Mandzukić)

Genoa: Mattia Perin - Edoardo Goldaniga, Ivan Radovanović, Andrea Masiello - Paolo Ghiglione (57' Davide Biraschi), Miha Zajc, Milan Badelj, Kevin Strootman (83' Valon Behrami), Francesco Cassata - Gianluca Scamacca (74' Goran Pandev), Mattia Destro (57' Marko Pjaca)

Żółte kartki: Goldaniga (Genoa)

Sędzia: Gianpaolo Calvarese