Bundesliga. Krzysztof Piątek będzie mieć nowego trenera? Media piszą o kandydacie

Media donoszą, że nie jest przesądzone, że Pal Dardai pozostanie na stanowisku szkoleniowca Herthy Berlin. Wyjawiono również, że potencjalnym następcą Węgra może być trener z Holandii.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Krzysztof Piątek (z prawej) PAP/EPA / FILIP SINGER / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (z prawej)
"Sport Bild" twierdzi, że kandydatem na trenera Herthy Berlin jest Roger Schmidt, który obecnie pracuje w PSV Eindhoven. Obecny kontrakt 54-latka jest ważny do 2022 roku. Prasa podkreśla, że preferuje on ofensywny styl gry, który jest mile widziany w Berlinie.

Media jednocześnie donoszą, że nie jest wykluczone, że szkoleniowcem drużyny Krzysztofa Piątka nadal będzie Pal Dardai. Generalnie zauważa się też, że pod wodzą tego trenera Hertha radzi sobie lepiej niż wcześniej.

Niemiecka prasa podaje ponadto, że Hertha brała pod uwagę zatrudnienie takich szkoleniowców jak Oliver Glasner z VfL Wolfsburg czy Niko Kovac (AS Monaco). Ten drugi dał ostatnio jasno do zrozumienia, że nie chce się ruszać z obecnego klubu.

Glasner też raczej nie jest chętny do tego, by zmieniać pracodawcę. Właśnie dlatego najwyżej stoją notowania Schmidta.

Władze Herthy chcą, żeby kolejne sezony w wykonaniu klubu z Berlina były bardziej udane niż dwa ostatnie. Właśnie stąd pomysły na zatrudnienie nowego szkoleniowca.

Czytaj także:
> Rewolucjoniści na stosie. Florentino Perez i Andrea Agnelli skompromitowani
> Już nie ma nadziei. Wielki turniej oficjalnie bez kibiców!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się wydarzyło? Chciał tylko wybić piłkę rywalowi
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×