Niepokojące wieści dla kibiców PSG. Najlepszy strzelec zszedł z kontuzją

Kylian Mbappe nie był w stanie dokończyć spotkania z FC Metz (3:1). Istnieje możliwość, że reprezentant Francji nie zagra w półfinale Ligi Mistrzów.
Rafał Szymański
Kylian Mbappe Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Kylian Mbappe

W sobotę Paris Saint-Germain  wygrało 3:1 z FC Metz. Po 34 seriach gier zespół Mauricio Pochettino znajduje się na fotelu lidera Ligue 1. W chwili obecnej drugie Lille OSC traci dwa "oczka" do giganta.

Do zwycięstwa w znacznym stopniu przyczynił się Kylian Mbappe, który utrzymuje formę strzelecką. 22-latek otworzył wynik w 4. minucie, w drugiej połowie dołożył jeszcze jednego gola - więcej TUTAJ

Snajper nabawił się kontuzji w pojedynku z Habibem Maigą, w 87. minucie zastąpił go Julian Draxler. Mbappe opuszczał murawę z opatrunkiem na prawym udzie. Na ten moment nie wiadomo, jak poważny jest uraz Francuza. W najbliższym czasie należy spodziewać się diagnozy klubowych lekarzy.

Już w przyszłym tygodniu (28 kwietnia) paryżanie zmierzą się z Manchesterem City w półfinale Ligi Mistrzów. Trener Pochettino przed kamerami telewizji Canal+ stwierdził jednak, że nie sądzi, by występ Mbappe był zagrożony.

Napastnik ma za sobą bardzo udany okres. W trwającym sezonie ligowym zanotował 28 występów, ma na koncie 23 trafienia oraz 7 asyst. Jego dorobek w europejskich pucharach to 9 spotkań, 8 bramek i 3 asysty.

Mbappe to najbardziej wartościowy piłkarz PSG?