Ligue 1. Trwa walka o tytuł. Bardzo ważne punkty Paris Saint-Germain

W starciu FC Metz - Paris Saint-Germain obyło się bez niespodzianek. Mecz zakończył się rezultatem 1:3. Kylian Mbappe powiększył swój dorobek strzelecki, ale przedwcześnie opuścił boisko.

Rafał Szymański
Kylian Mbappe Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Rewelacyjny napastnik rozpoczął strzelanie w 4. minucie tego spotkania. Ander Herrera zagrał do wychodzącego na dogodną pozycję Kylian Mbappe, który silnym strzałem pokonał bramkarza Metz.

Wynik 0:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po wznowieniu gry gospodarze ruszyli do ofensywy. Fabien Centonze wykorzystał dośrodkowanie Farida Boulayi i wpisał się na listę strzelców.

Centonze nie popisał się przy drugim golu Paris Saint-Germain. Mbappe oddał strzał zza pola karnego, następnie piłka odbiła się od prawego obrońcy, Alexandre Oukidja nie zdążył zareagować.

Mbappe mógł skompletować hattricka. Francuz przelobował golkipera i w ostatniej chwili na linii bramkowej interweniował Boulaya. Później przed szansą stanął Herrera, piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. Zwycięstwo gości przypieczętował Mauro Icardi, który trafił do siatki z rzutu karnego.

Dużym zmartwieniem dla kibiców z Paryża jest uraz Mbappe. 22-latek w 87. minucie opuścił murawę. W tym momencie nie wiadomo, jak długo potrwa jego pauza.

Wynik nie uległ już zmianie. Na tę chwilę PSG przewodzi stawce Ligue 1. Warto zaznaczyć, że Lille nie rozegrało jeszcze swojego meczu. FC Metz zajmuje 10. miejsce.

Pewnym zaskoczeniem był fakt, że AS Saint-Etienne przegrało u siebie ze Stade Brestois 29. Gospodarze prowadzili po golu Wahbiego Khazriego, jednak w drugiej części gry Gaetan Charbonnier ustrzelił dublet.

FC Metz - Paris Saint-Germain 1:3 (0:1)
0:1 - Kylian Mbappe 4'
1:1 - Fabien Centonze 46'
1:2 - Kylian Mbappe 59'
1:3 - Mauro Icardi (k.) 89'

Metz: Alexandre Oukidja - Dylan Bronn, Boubakar Kouyate, John Boye, Fabien Centonze, Digbo Maiga (87' Vagner Dias), Pape Sarr, Victorien Angban (68' Kevin N'Doram), Thomas Delaine (87' Matthieu Udol), Farid Boulaya (87' Papa Yade), Aaron Iseka (68' Ibrahima Niane).

PSG: Keylor Navas - Alessandro Florenzi, Thilo Kehrer, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa (64' Mitchel Bakker), Leandro Paredes, Marco Verratti, Ander Herrera, Pablo Sarabia (65' Angel Di Maria), Neymar (81' Mauro Icardi), Kylian Mbappe (87' Julian Draxler).

Żółte kartki: Angban (Metz) - Verratti, Mbappe, Kurzawa, Herrera (PSG).