Serie A: klęska Benevento Calcio. Robi się gorąco w klubie Kamila Glika

Z taką grą przygoda Benevento Calcio w elicie ponownie potrwa tylko rok. W przegranym 2:4 meczu z Udinese Calcio wystąpił Kamil Glik. Reprezentant Polski miał dobrą szansę na strzelenie gola i został banalnie ograny przy jednym z trafień przeciwnika.

mecz Benevento Calcio - Udinese Calcio PAP/EPA / MARIO TADDEO / Na zdjęciu: mecz Benevento Calcio - Udinese Calcio
Sytuacja Benevento Calcio jest nerwowa. Nie ulega wątpliwości, że naszpikowane doświadczonymi piłkarzami Cagliari Calcio będzie walczyć do ostatnich sił o uniknięcie spadku. Ostatnio drużyna z Sardynii wygrała dwa mecze, przez co przewaga klubu Kamila Glika nad strefą spadkową stopniała do trzech punktów. W niedzielę Benevento podjęło Udinese Calcio i w rywalizacji z takim średniakiem powinno poszukać punktów.

Podopieczni Filippo Inzaghiego liczyli na pierwsze od początku roku zwycięstwo na własnym stadionie. W pięciu topowych ligach w Europie tylko Nantes FC również nie zdobyło kompletu punktów u siebie w tym okresie. Udinese z jednej strony nie lubi meczów w Kampanii, ponieważ wygrało tylko jeden z wcześniejszych 14 w tym regionie, ale z drugiej strony od ośmiu spotkań nie dało się pokonać na terenie niżej notowanego klubu w tabeli.

Benevento już w 4. minucie straciło gola po strzale Nahuela Moliny. Mógł na niego odpowiedzieć Glik, którego mocne uderzenie zostało intuicyjnie obronione przez Juana Musso. Beniaminek odpowiedział trafieniem z rzutu karnego Nicolasa Violi dopiero na drugą bramkę Tolgaya Arslana i po pierwszej połowie było 2:1 dla Udinese.

Piłkarze z regionu Friulli okazali się skuteczniejsi również po przerwie, kiedy to Jens Stryger Larsen oddał uderzenie na 3:1 po wrzutce Rodrigo De Paula, a zmiennik Jayden Braaf podwyższył prowadzenie strzałem po ośmieszeniu Glika w polu karnym. Konfrontacja zakończyła się ostatecznie wynikiem 4:2 dla gości.

Benevento Calcio - Udinese Calcio 2:4 (1:2)
0:1 - Nahuel Molina 4'
0:2 - Tolgay Arslan 32'
1:2 - Nicolas Viola (k.) 34'
1:3 - Jens Stryger Larsen 49'
1:4 - Jayden Braaf 73'
2:4 - Gianluca Lapadula 83'

Benevento: Lorenzo Montipo - Kamil Glik, Luca Caldirola, Federico Barba, Fabio Depaoli (56' Artur Ionita), Bryan Dabo (72' Roberto Insigne) - Nicolas Viola (46' Pasquale Schiattarella), Perparim Hetemaj (56' Iago Falque), Ricardo Improta – Marco Sau (24' Adolfo Gaich), Gianluca Lapadula

Udinese: Juan Musso - Rodrigo Becao, Kevin Bonifazi, Bram Nuytinck - Nahuel Molina, Rodrigo de Paul, Walace, Tolgay Arslan (56' Jean-Victor Makengo), Jens Stryger Larsen (70' Samir) - Roberto Pereyra – Stefano Okaka (70' Jayden Braaf)

Żółte kartki: Schiattarella (Benevento) oraz Musso (Udinese)