Kiedy kolejny mecz Roberta Lewandowskiego i Bayernu Monachium? Sprawdź terminarz!

Robert Lewandowski po blisko miesiącu wrócił na boisko, ale na kolejny mecz będzie musiał trochę poczekać. Bundesligę czeka teraz krótka przerwa w rozgrywkach.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Robert Lewandowski ONS.pl / all_imageB / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W ostatnią sobotę pierwszy raz po kontuzji więzadła w prawym kolanie na boisku zobaczyliśmy Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik zdobył gola w końcówce wyjazdowego meczu z 1.FSV Mainz 05, ale jego Bayern Monachium niespodziewanie przegrał 1:2.

Na kolejne spotkanie z "Lewym" trzeba poczekać aż do soboty, 8 maja! Bawarczycy w ramach 32. kolejki Bundesligi zagrają na własnym boisku z Borussią M'gladbach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30.

Skąd taka przerwa? W przyszły weekend w Niemczech odbędą się półfinałowe mecze krajowego pucharu. Bayern niespodziewanie odpadł z rozgrywek już w 1/16 finału z Holstein Kiel po rzutach karnych. Drugoligowiec wciąż jest w grze o trofeum, a w sobotę zmierzy się z Borussią Dortmund. W drugim półfinale Werder Brema przyjmie RB Lipsk.

W następnej kolejce Bayern może zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Wystarczy, że Bawarczycy zgarną trzy punkty w starciu z Borussią M'gladbach.

Będzie to też ważne spotkanie dla Lewandowskiego, który wciąż ma szansę na pobicie rekordu Bundesligi Gerda Muellera. Legendarny napastnik w sezonie 1971/1972 zdobył 40 goli. Na trzy kolejki przed końcem Polak ma 36 bramek.