Serie A: małe przełamanie klubu Pawła Dawidowicza. Do dużego zabrakło kilku minut

Po czterech porażkach z rzędu Hellas Werona zremisował. Miał dużą szansę na zwycięstwo, ale stracił gola na 1:1 w końcówce podstawowego czasu. Paweł Dawidowicz rozegrał pełną partię.

Paweł Dawidowicz Getty Images / Jonathan Moscrop/ / Na zdjęciu: Paweł Dawidowicz
Obu klubom nie wiodło się w kwietniu. Hellas Werona poniósł serię porażek, przez co pod znakiem zapytania stanęło zakończenie przez niego sezonu w górnej połowie tabeli. Spezia Calcio nie mogła być nadal spokojna o utrzymanie po trzech kolejkach bez zwycięstwa.

Hellas rozpoczął pojedynek z beniaminkiem z Pawełem Dawidowiczem w podstawowym składzie. Nie brakowało dużo, żeby drużyna Polaka objęła prowadzenie już w 4. minucie. Akcja z udziałem Dawidowicza zakończyła się strzałem do bramki Kevina Lasagni, ale trafienie zostało anulowane z powodu spalonego. Spezia miała szczęście również w 26. minucie, kiedy Eddie Salcedo uderzył głową w bramkarza Ivana Provedela.

Eddie Salcedo był skuteczniejszy w drugiej połowie i tym razem wykorzystał szansę na otwarcie wyniku meczu. Była to praktycznie pierwsza akcja po powrocie drużyn z szatni na boisko, a pomocnik Hellasu strzelił gola na 1:0 głową po dośrodkowaniu Darko Lazovicia. Klub z Werony był groźniejszy, ale nie potrafił powiększyć prowadzenia. Karą za to było trafienie na 1:1 Riccardo Saponary w 86. minucie. Doświadczony napastnik strzelił z ostrego kąta po podaniu prostopadłym Kevina Agudelo.

Hellas Werona - Spezia Calcio 1:1 (0:0)
1:0 - Eddie Salcedo 46'
1:1 - Riccardo Saponara 86'

Hellas: Marco Silvestri - Paweł Dawidowicz, Giangiacomo Magnani (77' Koray Guenter), Federico Dimarco - Davide Faraoni, Stefano Sturaro (46' Adrien Tameze), Antonin Barak, Darko Lazović - Eddie Salcedo (65' Ivan Ilić), Mattia Zaccagni (60' Daniel Bessa) - Kevin Lasagna (60' Nikola Kalinić)

Spezia: Ivan Provedel - Luca Vignali, Julian Chabot, Ardian Ismajli, Riccardo Marchizza - Nahuel Estevez, Matteo Ricci (83' Gennaro Acampora), Giulio Maggiore (67' Leonardo Sena) - Daniele Verde (66' Kevin Agudelo), M'Bala Nzola, Emmanuel Gyasi (83' Riccardo Saponara)

Żółte kartki: Zaccagni, Dawidowicz, Sturaro, Faraoni (Hellas) oraz Nzola, Chabot, Ilić (Spezia)

Sędzia: Manuel Volpi