La Liga. Ogromna walka w hicie kolejki! Kwestia mistrzostwa Hiszpanii nadal jest otwarta

FC Barcelona i Atletico Madryt ostro walczyły w hicie 35. kolejki. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak na Camp Nou nie widzieliśmy bramek. Walka o mistrzostwo Hiszpanii potrwa najprawdopodobniej do ostatniej kolejki.

Mateusz Byczkowski
Leo Messi (z lewej) oraz Kieran Trippier PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Leo Messi (z lewej) oraz Kieran Trippier
Walka o mistrzostwo Hiszpanii trwa w najlepsze. W hicie 35. kolejki mierzyły się ekipy, które bezpośrednio walczą o tytuł. FC Barcelona chciała zniwelować dwupunktową stratę do Atletico Madryt i wskoczyć na fotel lidera.

Duma Katalonii musiała radzić sobie bez swojego trenera. Ronald Koeman został zawieszony na dwa mecze po starciu z Granadą (1:2). Holenderski szkoleniowiec był jednak obecny na trybunach Camp Nou.

W pierwszej połowie to Atletico Madryt konstruowało groźniejsze ataki. Choć częściej przy piłce utrzymywała się Duma Katalonii to nic z tego nie wynikało. FC Barcelona stworzyła sobie dobrą okazję tylko za sprawą błysku Lionela Messiego.

Argentyńczyk w swoim stylu przedryblował kilku rywali i oddał strzał, który z ogromnym trudem wybronił Jan Oblak. Po przerwie obraz gry się zmienił. To gospodarze byli bliżej strzelenia gola.

Piłkę meczową w 85. minucie miał Ousmane Dembele. Francuz zastąpił Sergino Desta kilka minut wcześniej. Z lewej strony w pole karne Atletico Madryt dośrodkowywał Jordi Alba. Do piłki wyskoczył niepilnowany Dembele, jednak przestrzelił z pięciu metrów.

Z takiego wyniku może skorzystać Real Madryt. Królewscy mają szansę zrównać się punktami z zespołem Diego Simeone. Warunkiem jest zwycięstwo w niedzielę z Sevillą.

FC Barcelona - Atletico Madryt 0:0

FC Barcelona: Marc-Andre Ter Stegen - Oscar Mingueza (46' Ronald Araujo), Gerard Pique, Clement Lenglet - Sergio Busquets (32' Ilaix Moriba) - Sergino Dest (75' Ousmane Dembele), Frenkie de Jong, Pedri (75' Sergi Roberto), Jordi Alba - Lionel Messi, Antoine Griezmann

Atletico Madryt: Jan Oblak - Kieran Trippier, Stefan Savić, Felipe, Mario Hermoso - Yannick Carrasco, Koke, Marcos Llorente, Thomas Lemar (13' Saul) - Angel Correa (73' Geoffrey Kondogbia), Luis Suarez.

Żółte kartki: Saul Niguez (Atletico Madryt), Ilaix Moriba (FC Barcelona), Felipe (Atletico Madryt), Koke (Atletico Madryt), Jordi Alba (FC Barcelona), Gerard Pique (FC Barcelona)

Sędzia: Antonio Mateu Lahoz.

Robert Lewandowski mistrzem Niemiec!!! Bayern wyrównał rekord Juventusu!