Polskie bramki w lidze słowackiej. Świetny sezon młodego napastnika

MSK Żylina wygrała aż 5:3 z AS Trencin. Do tego zwycięstwa w pewnym stopniu przyczynili się Dawid Kurminowski oraz Jakub Kiwior.

Rafał Szymański
Dawid Kurminowski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Dawid Kurminowski
W 5. minucie David Duris otworzył worek z bramkami i dał prowadzenie gospodarzom. Przed końcem pierwszej połowy do remisu doprowadził Eduvie Ikoba, którzy wykorzystał rzut karny.

Druga odsłona należała do Polaków. Dawid Kurminowski w ciągu 12 minut strzelił 2 gole, następnie Jakub Kiwior znalazł drogę do siatki. 5. bramkę dla Żyliny zdobył Adam Goljan. Zawodnicy AS Trencin zmniejszyli straty w końcówce, Hamza Cataković 2-krotnie pokonał bramkarza rywali.

Kurminowski opuścił plac gry w 74. minucie, zastąpił go Jakub Paur. W bieżącym sezonie ligowym wychowanek Lecha Poznań zapisał na swoim koncie 23 występy, 11 goli i 5 asyst. Dla Kiwiora było to 2. trafienie w 21. meczu, obrońca ma na koncie także 2 asysty.

Zespół z Żyliny z 48-punktowym dorobkiem znajduje się na 4. pozycji w lidze słowackiej. W tym momencie AS Trencin zajmuje 6. miejsce.

MSK Żylina - AS Trencin 5:3 (1:1)
1:0 - David Duris 5'
1:1 - Eduvie Ikoba (k.) 32'
2:1 - Dawid Kurminowski 49'
3:1 - Dawid Kurminowski 61'
4:1 - Jakub Kiwior 69'
5:1 - Adam Goljan 76'
5:2 - Hamza Cataković 80'