Premier League: Porażka Man Utd z beniaminkiem!

Manchester United sensacyjnie przegrał z beniaminkiem Premier League Burnley w meczu 2. kolejki. Czerwone Diabły nie potrafiły strzelić ani jednej bramki The Clatters, nie wykorzystując przy okazji rzutu karnego. Liderem Premier League został Tottenham Hotspur. Zwyciężył również Liverpool, pokonując Stoke City 4:0.

W tym artykule dowiesz się o:

W barwach Man Utd w bramce pojawił się Ben Foster, a Tomasz Kuszczak zasiadł na ławce rezerwowych. W ataku obok Wayne'a Rooney'a wystąpił Michael Owen, dla którego był to pierwszy mecz w podstawowym składzie w barwach Czerwonych Diabłów.

Jednak MU tego dnia grało słabo. Już w 19. minucie padła bramka dla Burnley. Na listę strzelców wpisał się Robbie Blake. Wydawało się, że goście rzucą się na beniaminka Premier League. Nic z tych rzeczy. Jednak tuż przed przerwą powinien paść gol dla United. Rzut karny na bramkę nie potrafił zamienić Michael Carrick, a jego strzał obronił bramkarz Burnley.

W drugiej połowie na boisku pojawił się m.in. Dimitar Berbatov, zastępując słabo grającego tego dnia Owena. Wynik nie uległ już zmianie. Burnley sensacyjnie pokonało Man Utd 1:0.

Liderem po 2. kolejkach jest Tottenham Hotspur. Koguty w środę pokonały na KC Stadium Hull City aż 5:1. Świetną formą błysnął Jermaine Defoe, który trzykrotnie skierował piłkę do siatki. Przełamał się Robbie Keane. Irlandczyk w meczu z Liverpoolem zmarnował kilka dobrych okazji. Teraz zdobył jedną bramkę.

Skoro mowa o Liverpoolu, to The Reds wygrali ze Stoke City 4:0. Już w czwartej minucie swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Fernando Torres. Później swojego premierowego gola dołożył Glen Johnson, a strzelanie zakończył David N'Gog.

Na St Andrews pierwsze punkty w sezonie zdobyło Birmingham City. Blues pokonali Portsmouth 1:0, po golu w doliczonym czasie gry Jamesa McFaddena.