Fortuna I liga. Radomiak coraz bliżej szczęścia. GKS Bełchatów jeszcze walczy

Kapitalnie zapowiada się finisz w Fortuna I lidze. W sobotę po niezwykle ważne punkty sięgnął Radomiak, który jest coraz bliżej awansu. Nadzieje na utrzymanie podtrzymał z kolei GKS Bełchatów.

Michał Piegza
Karol Angielski cieszy się z gola WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Karol Angielski cieszy się z gola
Piłkarze Radomiaka są coraz bliżej drugiego w historii awansu do PKO Ekstraklasy. W sobotę zespół odpowiedział głównemu konkurentowi w walce o 2. miejsce GKS-owi Tychy i także sięgnął po trzy punkty.

W meczu z Resovią gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale rzeszowianie w 5. minucie wyrównali. Jeszcze przed przerwą Radomiak zdobył kolejne dwa gole i sięgnął po jakże ważne trzy punkty. Wicelider na dwie kolejki przed końcem rozgrywek nad tyszanami ma trzy punkty przewagi, ale gorszy bilans w bezpośrednich spotkaniach.

Pewna gry w barażach jest Arka, która na bezpośredni awans szanse ma już tylko matematyczne. W spotkaniu ubiegłorocznych spadkowiczów z PKO Ekstraklasy do przerwy 3:0 prowadziła Korona. Gdynianie między 73. a 86. minutą zdobyli trzy gole i potwierdzili spory potencjał. Czy wystarczy do awansu okaże się w barażach. Gdyby Arka zwyciężyła to wciąż mogłaby marzyć o 2. miejscu w Fortuna I lidze.

Nie poddaje się GKS Bełchatów. Zespól zamykający tabelę pokonał na bocznym boisku w Głogowie (na głównej płycie trwa instalacja podgrzewanej murawy) Chrobrego i do bezpiecznej strefy traci trzy punkty. Jednak 17. w lidze Zagłębie Sosnowiec dopiero w niedzielę rozegra mecz w Niepołomicach z Puszczą.

Remis w spotkaniu GKS-u Jastrzębie z Sandecją Nowy Sącz. Goście w potyczce nie wykorzystali aż dwóch rzutów karnych. Pechowymi egzekutorami byli Michal Piter-Bucko oraz Damir Sovsić.

Radomiak Radom - Resovia 3:1 (1:1)
1:0 - Karol Angielski 3'
1:1 - Bartłomiej Kiełbasa 5'
2:1 - Raphael Rossi 21'
3:1 - Karol Angielski 45'

Chrobry Głogów - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
0:1 - Damian Hilbrycht 57'

GKS 1962 Jastrzębie - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)