Baraż o Fortuna I ligę. Rzuty karne wyłoniły drugiego finalistę. Jest niespodzianka!

Ogromne emocje w Suwałkach. Dopiero konkurs rzutów karnych wyłonił drugiego finalistę baraży o Fortuna I ligę. Ze Skrą Częstochowa zagra KKS 1925 Kalisz. Po dogrywce był remis 2:2.

Michał Piegza
radość piłkarzy KKS Kalisz WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy KKS Kalisz
Sezon drużyny zakończyły odpowiednio na 4. i 5. lokacie. Wigry od KKS-u miały siedem punktów więcej i to gospodarze byli faworytem do awansu do finału baraży.

Spotkanie niespodziewanie rozpoczęło się od szybkiego gola dla gości. W 4. minucie piłka została wybita na szesnasty metr. Dopadł do niej Andrzej Kaszuba. Płaski strzał otarł się jeszcze o obrońcę. Futbolówka myląc bramkarza znalazła się w siatce.

Odpowiedź miejscowych była błyskawiczna. Niespełna dwie minuty później z rzutu wolnego na szósty metr dośrodkował Grzegorz Aftyka, a walkę o piłkę wygrał Martin Dobrotka, który głową trafił do bramki.

Po dwóch szybkich ciosach gra uspokoiła się. Groźnie pod bramką Wigier zrobiło się w 20. minucie, kiedy mocno, ale minimalnie niecelnie uderzył Adrian Łuszkiewicz. Jedenaście minut później ten sam zawodnik ponownie huknął z dystansu. Do szczęścia ponownie niewiele brakowało.

Jeszcze przed przerwą padły jednak kolejne gole. W 35. minucie sędzia uznał, że Patryk Mularczyk zagrał umyślnie ręką w polu karnym i wskazał na "wapno". Nestor Gordillo uderzył przy słupku, Hieronim Zoch piłki nie był w stanie odbić.

Wigry po raz drugi błyskawicznie odpowiedziały. Po błędzie Michała Molendy do piłki dopadł Kamil Adamek. Pierwszy strzał sprzed linii wybił obrońca, poprawka znalazła się w bramce.

Mniej działo się w 2. połowie. Więcej z gry mieli piłkarze z Kalisza. Miejscowi mieli szansę po strzale Cezarego Sauczka, który nieatakowany źle uderzył sprzed pola karnego. Więcej działo się w polu karnym piłkarzy z Suwałk, ale brakowało konkretów.

W dogrywce ciekawiej zrobiło się w 96. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny dla Wigier dopatrując się faulu Molendy na Łukaszu Bogusławskim. Po analizie powtórek uznał, że zawodnik z Suwałk zagrał ręką i zmienił wcześniejszą decyzję.

Chwilę przed końcem pierwszej części dogrywki niespodziewanie sprzed pola karnego uderzył Rafał Grzelak, piłka minęła już bramkarza, ale trafiła w poprzeczkę. Gospodarze atakowali, jednak w końcówce to KKS miał okazję na zdobycie gola. Z bliska uderzał Mateusz Majewski, nie był w stanie skierować futbolówki w kierunku bramki. Z kolei w 120. minucie głową tuż ponad bramką przymierzył Mateusz Żytko.

O wszystkim zadecydować miał konkurs rzutów karnych. W nim do bramki gości wszedł Maciej Krakowiak. Pierwszy strzał Żytki trafił w słupek. Tam, gdzie stał bramkarz strzelił chwilę później uderzył Dobrotka. W IV serii pomylił się Paweł Gierach, który uderzył wysoko ponad bramką. W V serii Gordillo strzelił źle, jednak futbolówka pod brzuchem Zocha wpadła do bramki.

W meczu o Fortuna I ligę KKS 1925 Kalisz zagra na własnym stadionie ze Skrą Częstochowa.

2:4 - Gordillo

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Martin Dobrotka, Rafał Grzelak, Adrian Piekarski, Paweł Gierach - Grzegorz Aftyka (83' Michał Orzechowski), Patryk Mularczyk (66' Łukasz Bogusławski), Wojciech Kamiński, Cezary Sauczek (100' Patryk Czułowski) - Michał Żebrakowski (66' Kacper Wełniak), Kamil Adamek.

KKS 1925 Kalisz: Michał Molenda - Filip Kendzia (91' Mateusz Żytko), Mateusz Gawlik, Tomasz Hołota - Nikodem Zawistowski, Adrian Łuszkiewicz, Andrzej Kaszuba (62' Bartłomiej Putno, 120' Maciej Krakowiak), Marcin Radzewicz - Michał Borecki (102' Mateusz Mączyński), Nestor Gordillo - Bartłomiej Maćczak (91' Mateusz Majewski).

Żółte kartki: Grzelak, Mularczyk, Adamek, Bogusławski, Dobrotka, Wełniak (Wigry) oraz Gawlik (KKS).

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która z drużyn awansuje do Fortuna I ligi?