El. LM: mocny finisz w meczu możliwych rywali Legii Warszawa

Legia Warszawa wystartuje w eliminacjach Ligi Mistrzów w środę. W meczu jej potencjalnych rywali Flora Tallin zwyciężyła 2:0 z Hibernians FC. Zaliczkę zdobyli we wtorek między innymi piłkarze Ferencvarosi TC i CFR Cluj.

Przemysław Wiśniewski i Bartosz Kapustka PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Przemysław Wiśniewski i Bartosz Kapustka
W środę o godzinie 18 rozpocznie się wyjazdowy mecz Legii Warszawa z norweskim Bodo/Glimt. Zwycięzca w tej parze będzie mieć teoretycznie prostsze zadanie w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ponieważ jego przeciwnikiem będzie albo estońska Flora Tallin albo maltański Hibernians FC. W ich rywalizacji bliżej awansu jest Flora, która w roli gospodarza wygrała 2:0. Zaliczkę dla niej zdobył Rauno Sappinen w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

Ferencvarosi TC wystąpił w grupie poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Podopieczni Serhija Rebrowa tylko postraszyli konkurentów i w towarzystwie Juventusu, FC Barcelona oraz Dynama Kijów zajęli ostatnie miejsce. Droga do kolejnej przygody w elitarnym europejskim pucharze jest daleka. Już we wtorek Ferencvarosi TC zagrał u siebie z kosowskim FC Prisztina. Przez 70 minut nie strzelił gola, ale kiedy już to zrobił, to strzelił od razu trzy w osiem minut i zwyciężył 3:0.

Już bez Grzegorza Sandomierskiego w kadrze CFR Cluj rozpoczął walkę w eliminacjach Ligi Mistrzów pojedynkiem z bośniackim Boracem Banja Luka. Podobnie jak w większości wtorkowych par lepsi byli gospodarze. Nie zdeprymowali się niewykorzystanym w 11. minucie rzutem karnym Cipriana Deaca i odnieśli zwycięstwo 3:1. Deac zrehabilitował się golem oraz asystą. Taki sam był dorobek Billela Omraniego.