El. LM: doświadczony pucharowicz był w opałach. Ratowały go nowe zasady

Dwubramkowa zaliczka nie zagwarantowała CFR Cluj i Slovanowi Bratysława spokoju w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Rumuńska drużyna mogła odpaść we wstydliwy sposób. Po golu strzelili znani z polskich boisk Stojan Vranjes i Antonio Colak.

piłkarze CFR Cluj Getty Images / Flaviu Buboi/NurPhoto / Na zdjęciu: piłkarze CFR Cluj
CFR Cluj przystąpił do rewanżu z bośniackim Boracem Banja Luka po zwycięstwie 3:1 w Rumunii. Przez godzinę drugiego meczu odpowiednio zarządzał wynikiem i nie pozwalał gospodarzom na odrobienie ani kawałka strat. Nagle nastąpił zwrot akcji. Stojan Vranjes i Panagiotis Moraitis strzelili dwa gole dla Boraca, a wynik 2:0 według nowych zasad oznaczał dogrywkę. W niej CFR uratował się przed odpadnięciem we wstydliwych okolicznościach i w 118. minucie strzelił gola na 1:2 dającego awans. Gdyby bramki wyjazdowe były liczone tak jak w poprzednich edycjach europejskich pucharów, po 90 minutach Bośniacy cieszyliby się z wejścia do następnej rundy.

Dwubramkową zaliczkę zmarnował również Slovan Bratysława w meczu z irlandzkim Shamrock Rovers, ale mistrz Słowacji nie musiał liczyć na nowy regulamin. Uratował się sam jeszcze w podstawowym czasie i dzięki bramce na 1:2 Vladimira Weissa pozostał w grze o wejście do elitarnych rozgrywek.

Antonio Colak strzelił oba gole dla Malmoe FF w dwumeczu z Riga FC. Szwedzka drużyna nie miała prostego zadania w rywalizacji z łotewskim przeciwnikiem, ale remis 1:1 na wyjeździe dał awans po zwycięstwie 1:0 u siebie. Były napastnik Lechii Gdańsk zakończył ładną i wykonaną w odpowiednim tempie kombinację podań. Obrona z Rygi została kompletnie wymanewrowana, a Colak przymierzył z kilkunastu metrów w sam narożnik.

Postrzelał gibraltarski Lincoln Red Imps, który zdemolował 5:0 luksemburską Folę Esch. Po dublecie zdobyli Tjay De Barr oraz Liam Walker. Nie zostali najskuteczniejszymi piłkarzami wtorku w eliminacjach Ligi Mistrzów. Tym jest Myrto Uzuni. Napastnik Ferencvarosi TC hat-trickiem zapewnił zwycięstwo 3:1 z FC Prisztina uczestnikowi fazy grupowej poprzedniej edycji Ligi Mistrzów.