Liga Mistrzów. Kilka podań i świetna akcja Luquinhasa! (wideo)

Kapitalną akcją w pierwszej połowie meczu z Bodo/Glimt popisał się Luquinhas. Mistrzowie Polski wyprowadzili szybki atak, a Brazylijczyk w swoim stylu zamienił go na gola.

Mateusz Byczkowski
Luquinhas PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Luquinhas
Mimo dobrego wyniku w pierwszym spotkaniu przeciwko FK Bodo/Glimt (3:2), Legia Warszawa nie spoczęła na laurach. Zespół Czesława Michniewicza już w pierwszej połowie popisał się świetną akcją.

Wszystko zaczęło się od Artura Boruca. Wystarczyły trzy podania, aby Luquinhas znalazł się kilkanaście metrów przed polem karnym rywali. Brazylijczyk z łatwością minął obrońcę i nie dał szans Nikicie Haikinowi. Dla pomocnika stołecznych to drugie trafienie w tym dwumeczu.

Co więcej znów ważną rolę w akcji bramkowej odegrał Mahir Emreli. Tym razem zawodnik z Azerbejdżanu nie strzelał, a asystował. Przypomnijmy, że nowy napastnik Legii Warszawa zdobył dwie bramki w pierwszym starciu przeciwko FK Bodo/Glimt.

Ostatecznie Legia pokonała mistrza Norwegii 2:0. "Wojskowi" zagrają teraz z Florą Tallin. Estoński zespół w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów wyeliminował maltańskie Hibernians FC.