El. LM: ciekawie w starciu możliwych rywali Legii Warszawa

Dwumecz Crvenej Zvezdy Belgrad z Sheriffem Tyraspol wyłoni przeciwnika dla klubu lepszego w rywalizacji Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Mistrz Serbii nie potrafił zdobyć zaliczki na własnym stadionie i zremisował 1:1.

Frank Castaneda (z lewej) i Sekou Sanogo PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Frank Castaneda (z lewej) i Sekou Sanogo
Crvena Zvezda Belgrad zaatakowała na początku meczu, ale nie potrafiła wykorzystać sytuacji podbramkowych, a po strzale Franka Castanedy musiała gonić Sheriffa Tyraspol. Mistrza Serbii było stać tylko na wyrównanie na 1:1 w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Pójście za ciosem po przerwie utrudniła druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Guelora Kangi. Zvezda pojedzie na rewanż do Naddniestrza bez zaliczki.

PSV Eindhoven strzela gole jak na zawołanie. W rywalizacji z Galatasarayem Stambuł oddało siedem uderzeń do bramki, a w pierwszym meczu z FC Midtjylland potwierdziło wysoką formę w ofensywie. Była 33. minuta i przedstawiciel Eredivisie prowadził 3:0. Noni Madueke oddał techniczne uderzenie zza pola karnego w okienko, Mario Goetze wykorzystał podanie z głębi boiska, a Cody Gakpo wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Przy dwóch trafieniach asystował Eran Zahavi. Duńska ekipa nie potrafiła odrobić ani cząstki strat do ostatniego gwizdka.

AS Monaco mocno przybliżyło się do awansu ścieżką ligową dzięki zwycięstwu 2:0 w Letnej w Pradze. Sparta dostała po jednym ciosie w obu połowach meczu. Pierwszy zadał Aurelien Tchouameni bezpośrednio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a drugi Kevin Volland przy paraliżu w obronie przeciwnika. Czyste konto w bramce AS Monaco zachował Alexander Nuebel, a Radosław Majecki był na ławce rezerwowych.

Na ścieżce ligowej rywalizują również KRC Genk z Szachtarem Donieck i w meczu tych klubów doszło do zwrotu akcji. Podopieczni Roberto De Zerbiego zeszli na przerwę do szatni z golem straty do przeciwnika. Po powrocie na boisko nie dość, że dogonili KRC Genk, to jeszcze zapewnili sobie zwycięstwo 2:1 uderzeniem Alana Patricka.

Goście poprawili wynik w czasie doliczonym do dwóch spotkań. Rangers FC strzelili gola na 1:2 w meczu z Malmoe FF, który prowadził Szymon Marciniak. Young Boys Berno wyrównali na 1:1 w konfrontacji z CFR Cluj po trwającym prawie 90 minut pościgu. Podobnie jak mistrz Rumunii nie utrzymał zaliczki Ludogorec Razgrad i musiał zadowolić się remisem 1:1 na terenie Olympiakosu Pireus.