"Jesteś legendą, człowieku!". Eksperci zareagowali na wielki triumf Rakowa

Cóż to był za mecz, cóż to były za emocje! Czerwona kartka, historyczny gol, obroniona jedenastka. Mówiąc krótko: działo się. Raków Częstochowa i Vladan Kovacević są na ustach wszystkich.

Krzysztof Kaczmarczyk
Vladan Kovacević WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Vladan Kovacević
O rozstrzygnięciu meczu w Kazaniu pomiędzy tamtejszym Rubinem i Rakowem Częstochowa zadecydowała dogrywka. W niej emocje sięgnęły zenitu.

Najpierw czerwona kartka dla Ilii Samosznikowa, potem trafienie Vladislavsa Gutkovskisa i gdy wydawało się, że jest po wszystkim - "karny z kapelusza" dla gospodarzy.

W 120. minucie sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym Dominika Wydry i wskazał na "jedenastkę". Jednak Vladan Kovacević w świetnym stylu obronił próbę Seada Haksabanovicia! Chwilę później arbiter zakończył mecz, a Raków mógł cieszyć się z wygranej 1:0 i awansu do IV rundy eliminacji do Ligi Konferencji.

"Wow. Duży sukces Rakowa" - skomentował wszystko Mateusz Skwierawski wskazując dokładnie kogo wyeliminował Raków.

"No i brawa" - dodał Andrzej Twarowski.

"Pierwszy gol Rakowa w europejskich pucharach i to na miarę awansu do 4. rundy!" - zauważył Michał Pol.

Decydujący cios zadał "Biały Lukaku".

A gdy on strzela, to Raków wygrywa.

Podyktowanie rzutu karnego przeciwko częstochowianom wywołało spore kontrowersje. "Cały Tatarstan widział. Nie było karnego" - pisze Michał Kołodziejczyk.

"Piękna drukarnia" - dodał Tomasz Włodarczyk.

Sprawiedliwości stało się jednak zadość. To była genialna interwencja Kovacevicia.

"Najważniejsza parada w historii Rakowa" - oznajmił Michał Pol.