Premier Liga: gol Sebastiana Szymańskiego nie uchronił Dinama Moskwa przed porażką

Sebastian Szymański w dobrej formie. Reprezentant Polski strzelił gola w sobotnim meczu 4. kolejki rosyjskiej Premier Ligi, ale jego Dinamo Moskwa przegrało z Achmatem Grozny 1:2.

Tomasz Rosiński
Sebastian Szymański Getty Images / Mike Kireev/NurPhoto / Na zdjęciu: Sebastian Szymański
Dinamo chciało w sobotę przedłużyć swoją zwycięską serię w obecnym sezonie mistrzostw Rosji, ale to mu się nie udało.

Wynik konfrontacji w Groznym w 35. minucie otworzył Danił Utkin. Natomiast po chwili samobójcze trafienie zaliczył bramkarz gości - Anton Szunin i było 2:0 dla Achmata.

Co prawda w 48. minucie kontaktową bramkę dla drużyny z Moskwy zdobył Szymański (to jego drugi gol w obecnych rozgrywkach), ale przyjezdni nie byli już w stanie doprowadzić do remisu i triumf miejscowej ekipy stał się faktem.

Porażkę poniósł również klub Rafała Augustyniaka, Urał Jekaterynburg, który przegrał na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa 0:1.