Sebastian Szymański dał zwycięstwo w końcówce. Pierwszy gol w sezonie (wideo)

Sebastian Szymański trafił do siatki w starciu Dinama Moskwa z FK Ufa. Polski zawodnik przesądził o zwycięstwie swojej drużyny (3:2).

Rafał Szymański
Sebastian Szymański strzela gola YouTube / Priemjer-Liga / Na zdjęciu: Sebastian Szymański strzela gola
Pierwsza połowa należała do drużyny przyjezdnych. Dinamo Moskwa prowadziło 2:0 za sprawą Daniła Fomina. Pomocnik wykorzystał dwa rzuty karne, choć w 41. minucie bramkarz rywali był bliski szczęścia.

Zawodnicy FK Ufa przebudzili się w samej końcówce. W ciągu pięciu minut Hamid Agalarow dwukrotnie pokonał Antona Szunina. Później podopieczni Sandro Schwarza ruszy do ofensywy.

Decydująca bramka padła w 89. minucie rywalizacji. Dmitri Skopintsev dostrzegł w polu karnym Sebastiana Szymańskiego i dograł wprost na jego głowę. Ofensywny pomocnik świetnie sfinalizował całą akcję, po chwili utonął w ramionach kolegów.

W 2. kolejce Premier Ligi Dinamo pokonało 3:2 FK Ufa i na tę chwilę ma komplet punktów. Szymański imponuje formą w nowym sezonie, przed tygodniem zapisał na swoim koncie asystę. 22-latek czeka na sygnał od Paulo Sousy. Niewykluczone, że zostanie powołany na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

FK Ufa - Dinamo Moskwa 2:3 (0:2)
0:1 - Danił Fomin (k.) 33'
0:2 - Danił Fomin (k.) 41'
1:2 - Hamid Agalarow 81'
2:2 - Hamid Agalarow 86'
2:3 - Sebastian Szymański 89'

Gol Sebastiana Szymańskiego (od 1:51:30):

Dariusz Tuzimek: Podolski nie gryzł się w język. Inni o tym milczą (OPINIA)