Ligue 1: niebezpieczna sytuacja w Marsylii. Samuel Kalu zasłabł w trakcie meczu

Olympique Marsylia prowadził po pierwszej połowie, jednak musiał zadowolić się remisem z Girondins Bordeaux (2:2). Kibice na Stade Velodrome przeżyli chwile grozy. W 2. kolejce Olympique Lyon przegrał aż 0:3 z Angers SCO.

Rafał Szymański
Samuel Kalu Getty Images / Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Samuel Kalu
Do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia doszło na początku meczu w Marsylii. Samuel Kalu nagle upadł na murawę, pozostali piłkarze byli przerażeni. Sztab medyczny szybko zajął się graczem Girondins Bordeaux, który na kilkadziesiąt sekund opuścił boisko. Później Kalu próbował kontynuować grę, został zmieniony w 11. minucie.

Olympique Marsylia wygrywał 2:0 po trafieniach Cengiza Undera i Dimitriego Payeta. W drugiej połowie wszedł Timothee Pembele, który odmienił drużynę gości. Wychowanek PSG wpisał się na listę strzelców w 51. minucie. Autorem bramki wyrównującej był Remi Oudin. W samej końcówce Sekou Mara został brutalnie sfaulowany przez Leonardo Balerdiego, Argentyńczyk obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Spotkanie 2. kolejki Ligue 1 zakończyło się remisem 2:2. Po stronie "OM" zabrakło Arkadiusza Milika. Reprezentant Polski będzie pauzował jeszcze przez trzy lub cztery tygodnie.

Nieoczekiwanie na fotelu lidera tabeli zameldowała się drużyna Angers. W niedzielę "Les Scoistes" pewnie wygrali z Olympique Lyon (3:0). Przyjezdnym nie pomógł Marcelo - były zawodnik Wisły Kraków skierował piłkę do własnej bramki. Anthony Loes skapitulował po strzałach Sofiane'a Boufala i Azzedine'a Ounahiego.

Olympique Marsylia - Girondins Bordeaux 2:2 (2:0)

3:0 - Azzedine Ounahi 77'

Stade de Reims - Montpellier HSC 3:3 (2:3)
0:1 - Nicolas Cozza 5'
1:1 - Moreto Cassama 7'
2:1 - Moreto Cassama 26'
2:2 - Andy Delort 38'
2:3 - Gaetan Laborde 43'
3:3 - Ilan Kebbal 83'

Stade Brestois 29 - Stade Rennais 1:1 (0:0)
0:1 - Sehrou Guirassy 84'
1:1 - Jeremy Le Douaron 90+1'

FC Nantes - FC Metz 2:0 (1:0)
1:0 - Randal Kolo Muani 12'
2:0 - Ludovic Blas 49'

Clermont Foot 63 - ES Troyes AC 2:0 (0:0) 1:0 - Mohamed Bayo 53' 2:0 - Mohamed Bayo 65'