Fortuna I liga: Miedź Legnica zatrzymana, choć lider ponownie trafił

Po trzech zwycięstwach Miedź Legnica musi przełknąć niespodziewany remis 1:1 ze Skrą Częstochowa. Takim samym wynikiem zakończyła się konfrontacja Resovii z Puszczą Niepołomice. W obu spotkaniach gospodarze nie utrzymali prowadzenia.

Jon Aurtenetxe WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jon Aurtenetxe
Miedź Legnica jest zagrożona na pierwszym miejscu w tabeli. Przed meczem z beniaminkiem trener Wojciech Łobodziński wymienił jednego piłkarza w jedenastce. Blisko najlepszego strzelca rozgrywek Krzysztofa Drzazgi ustawił Kamila Zapolnika zamiast Patryka Makucha. Przeciwnikiem Miedzi był beniaminek Skra Częstochowa, który po dwóch porażkach pokonał w poprzednim spotkaniu Resovię.

Drzazga miał możliwość poprawienia statystyk już w 13. minucie, ale dwa jego uderzenia zostały zatrzymane przez Mateusza Kosa. Zaczęła zarysowywać się przewaga Miedzi pod względem posiadania piłki, a beniaminek odgryzł się niedokładnymi uderzeniami Piotra Noconia. Skra grała w identycznym składzie jak przeciwko Resovii i stawiała opór gospodarzom. Przełom nastąpił w 45. minucie, w której to Drzazga zdobył piątą bramkę w rozgrywkach i dał prowadzenie 1:0 Miedzi.

Legniczanie mieli czego bronić po przerwie, ale nie zamierzali oddać inicjatywy. Raczej starali się kontrolować wydarzenia z piłką przy swoich nogach. Skra czekała na swoją szansę w ofensywie, a kiedy taka pojawiła się, wykorzystał ją i strzelił na 1:1 Marcin Stromecki. Była 58. minuta. Później Miedź ruszyła do przodu, ale nie potrafiła odzyskać prowadzenia.

Równolegle z meczem w Legnicy trwała konfrontacja Resovii z Puszczą Niepołomice. Akurat te drużyny poniosły porażkę w weekend i starały się nie popaść w pierwszoligową przeciętność. Ekipa z Podkarpacia wyszła na prowadzenie w 30. minucie dzięki strzałowi obrońcy Olivera Podhorina, a Puszcza odpowiedziała po zaledwie 10 minutach golem na 1:1 dobrze dysponowanego Piotra Mrozińskiego. Złożył się on do akrobatycznej przewrotki.

Trzeci z wtorkowych meczów także zakończył się remisem. Ani Podbeskidzie Bielsko-Biała, ani GKS Tychy nie strzelili w nim gola.