Fortuna I liga: Arka Gdynia grała do końca i odetchnęła

Arka Gdynia zwyciężyła po raz pierwszy w sezonie. Gola na 1:0 strzeliła w czasie doliczonym do konfrontacji ze Stomilem Olsztyn. Konsekwentnie punktuje Korona Kielce i zadomawia się na górze tabeli.

piłkarze Arki Gdynia WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: piłkarze Arki Gdynia
Stomil Olsztyn i Arka Gdynia nie rozpoczęły dobrze sezonu. Bezpośredni pojedynek był szansą dla obu uznanych pierwszoligowców na rozpoczęcie marszu w górę tabeli. Drużyna z Warmii miała możliwość zdobycia prowadzenia w 66. minucie. Wojciech Reiman nie trafił z rzutu karnego do bramki, ponieważ interweniował Kacper Krzepisz. W drugim meczu z rzędu Stomil stracił gola w doliczonym czasie. Tym razem zwycięstwo 1:0 zapewnił gdynianom Karol Czubak.

Korona Kielce nie zatrzymuje się. Trzeci mecz na własnym stadionie i doświadczona drużyna Dominika Nowaka ponownie poradziła sobie z przeciwnikiem. Wszystko to co najważniejsze wydarzyło się przed przerwą. Na pierwszego gola rozpędzonego Adama Frączczaka piłkarze GKS-u 1962 Jastrzębie jeszcze odpowiedzieli, ale na drugiego Jakuba Łukowskiego zabrakło riposty i spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Podbeskidzie Bielsko-Biała wybrało się w krótką podróż do Katowic i zmierzyło się z klubem z tego samego województwa - GKS-em. Górale wystartowali dynamicznie po pierwszym gwizdku sędziego. Kacper Gach strzelił do bramki po podaniu Joana Romana, a drugiego gola dołożył Kamil Biliński uderzeniem w kierunku dalszego narożnika po asyście Dominika Frelka. Czasu do końca spotkania pozostało dużo i GKS wykorzystał go na doprowadzenie do remisu 2:2.

Miedź Legnica niezmiennie z kompletem punktów, trzecie zwycięstwo odniosła w meczu z GKS-em Tychy. Dwa uderzenia do bramki Konrada Jałochy oddał Krzysztof Drzazga, jedno z rzutu karnego. Ostatnim ciosem dla tyszan był gol Patryka Makucha. GKS, który w poprzednim sezonie zagrał w barażach, tym razem zaliczył duży falstart. Po trzech konfrontacjach ma tylko punkt.

Do ostatniego kwadransa trzeba było poczekać na rozstrzygnięcie w Niepołomicach. ŁKS Łódź zdobył prowadzenie w meczu z Puszczą z pomocą przeciwnika Ivana Hladika. Już w doliczonym czasie Maksymilian Rozwandowicz ustalił wynik na 2:0 z rzutu karnego i podopieczni Kibu Vicuni usadawiają się na górze tabeli. Puszcza po raz pierwszy w sezonie na zero z przodu.

3. kolejka Fortuna I ligi:

Stomil Olsztyn - Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 - Karol Czubak 90'

Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie 2:1 (2:1)
1:0 - Adam Frączczak 3'
1:1 - Dariusz Kamiński 15'
2:1 - Jakub Łukowski 45'

GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (1:2)

0:3 - Patryk Makuch 84'

Puszcza Niepołomice - ŁKS Łódź 0:2 (0:0) 0:1 - Ivan Hladik (sam.) 77' 0:2 - Maksymilian Rozwandowicz (k.) 90'