Idealnie to wykończył. Tak Memphis Depay uratował remis dla FC Barcelona (WIDEO)

FC Barcelona w 2. kolejce La Liga zremisowała na wyjeździe z Athletikiem Bilbao 1:1. Gola na wagę remisu dla Dumy Katalonii strzelił Memphis Depay. Holender idealnie wykończył akcję.

Łukasz Witczyk
gol Memphisa Depay'a YouTube / Na zdjęciu: gol Memphisa Depay'a
Katalończycy na inaugurację wygrali z Realem Sociedad 4:2, ale już w 2. kolejce przekonali się, że obecny sezon nie będzie dla nich łatwy. To Athletic Bilbao był bliżej wygranej, prowadząc od 50. minuty po trafieniu Inigo Martineza. FC Barcelona chciała za wszelką cenę odwrócić losy meczu.

Sił starczyło tylko na strzelenie wyrównującej bramki. Było to jednak piękne trafienie. Po przechwycie na własnej połowie Katalończycy wymienili kilka podań. Choć obrońcy z Kraju Basków starali się zatrzymać akcję, to ich wślizgi nie były w stanie wytrącić z rytmu rywali.

Sergi Roberto posłał idealne podanie do Memphisa Depay'a, a ten nie zastanawiał się długo i z ostrego kąta huknął pod poprzeczkę. Cała akcja została przeprowadzona po przechwyceniu piłki na połowie przeciwnika, strata miała wysoką cenę dla Athleticu - konkretnie dwa punkty.

Depay to nowy nabytek FC Barcelona. By działacze mogli go zarejestrować, niezbędne były obniżki wynagrodzeń gwiazd zespołu. Dla Holendra było to pierwsze trafienie w barwach drużyny ze stolicy Katalonii.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)