Ekstraliga kobiet: Piorunujący początek TME SMS Łódź i Górnika Łęczna. Pierwsze zwycięstwo beniaminka z Bielska-Białej

Stopniowo tempa nabierają rozgrywki w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarek nożnych. W drugiej kolejce TME SMS Łódź i Górnik Łęczna rozbiły swoje rywalki aż 4:0.

Krzysztof Sędzicki
Katarzyna Konat (w niebieskim stroju) w walce z Alicją Materek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Katarzyna Konat (w niebieskim stroju) w walce z Alicją Materek
Łodzianki w tej serii gier udały się na spotkanie wyjazdowe na sztuczne boisko w Woli Rzędzińskiej, gdzie podejmowały je piłkarki beniaminka, Tarnovii Tarnów. Wicemistrzynie kraju szybko ustawiły sobie ten mecz golami Anny Rędzi w 5. i Klaudii Jedlińskiej w 7. minucie gry. Później z karnego trafiła jeszcze Gabriela Grzybowska, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy Jedlińska ustaliła wynik na 4:0 dla TME SMS-u.

Taki sam wynik padł w spotkaniu w Gdańsku, gdzie piłkarki Akademii Piłkarskiej Lotosu mierzyły się z brązowym medalistą ubiegłego sezonu Ekstraligi, Górnikiem Łęczna. Hat-trickiem popisała się Nigeryjka Macleans Chinonyerem, a jedno trafienie dołożyła Aleksandra Posiewka.

Zacięte spotkanie miało miejsce we Wrocławiu, gdzie Śląsk mierzył się z Medykiem Konin. O wygranej gości zadecydowało trafienie z 35. minuty Julii Maskiewicz. Jak na razie zespół trenera Romana Jaszczaka jest jednym z trzech obok wspominanych Górnika i TME SMS-u, który ma komplet zwycięstw na koncie po dwóch kolejkach.

Pierwszą wygraną w Ekstralidze odniosły piłkarki beniaminka, Rekordu Bielsko-Biała, które - choć przegrywały w Szczecinie z Olimpią 1:2 - zdołały w drugiej połowie wrzucić wyższy bieg i rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Pierwszą wygraną w sezonie odniósł też GKS Katowice, który w Bydgoszczy pokonał Sportis KKP 2:1.

Wyjazdowy mecz Czarnych Sosnowiec z AZS UJK Kraków został przełożony na 29 września ze względu na udział mistrzyń kraju w eliminacjach do Ligi Mistrzyń w poprzednim tygodniu. Przypomnijmy, że zespół trenera Sebastiana Stemplewskiego uległ węgierskiemu Ferencvarosi Budapeszt 1:2 i odpadł z rywalizacji o Champions League.