Fortuna I liga: nowy wicelider wygrał mecz ze smaczkami

Zmiana na drugim miejscu premiowanym awansem do PKO Ekstraklasy. Widzew Łódź pokonał 4:2 Górnika Polkowice i zastąpił Miedź Legnica, która po raz drugi z rzędu potknęła się w meczu na własnym stadionie.

piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Konfrontacja w Łodzi była wypełniona smaczkami. Górnik Polkowice ostrzył sobie pazury na spotkanie z byłym szkoleniowcem Januszem Niedźwiedziem, byłym pomocnikiem Patrykiem Muchą czy odpowiedzialnym wcześniej za zarządzanie klubem Mateuszem Drożdżem.

Widzew w 16. minucie stracił pierwszego w sezonie gola na własnym stadionie. Potrafił jednak błyskawicznie odpowiedzieć na trafienie Mateusza Piątkowskiego uderzeniem do bramki Juliusza Letniowskiego. Druga połowa należała już do zespołu Janusza Niedźwiedzia, który wypracował sobie dwubramkowe prowadzenie i ostatecznie zwyciężył 4:2. Polkowiczanie walczyli, ale z pierwszego w sezonie wyjazdu wrócą bez punktów.

W Gdyni zmierzyły się kluby będące po pięciu kolejkach w górnej połowie tabeli. Arka stara się ustabilizować formę, co na zapleczu PKO Ekstraklasy nie jest na razie proste. Jej przeciwnik Odra Opole wygrała dwa poprzednie spotkania i ta miniseria była już drugą pod względem długości w lidze. Została ona zresztą przerwana, a Arka wygrała 3:0 głównie dzięki dwóm trafieniom w krótkim okresie Huberta Adamczyka.

Miedź Legnica powróciła na własnym stadion i straciła punkty podobnie jak półtora tygodnia temu w meczu ze Skrą Częstochowa. Przeciwnik GKS 1962 Jastrzębie interesuje się przede wszystkim walką o utrzymanie, ma problem z punktowaniem na wyjazdach. Legniczanie nie postawili jednak na swoim i zremisowali 1:1. W pierwszej połowie nie wykorzystali rzutu karnego, a w drugiej nacieszyli się prowadzeniem tylko przez pięć minut.

6. kolejka Fortuna I ligi:

Widzew Łódź - Górnik Polkowice 4:2 (1:1)

3:0 - Martin Dobrotka 51'

Miedź Legnica - GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (0:0) 1:0 - Patryk Makuch 53' 1:1 - Mateusz Słodowy 58