Gorąco po meczu. Sędzia grzmi!

Kontrowersji w meczu Polska - Albania (4:1) nie brakowało. Gorąco zrobiło się m.in. w 65. minucie. Polski sędzia Łukasz Rogowski nie ma wątpliwości, co wówczas powinien zrobić arbiter.

Mateusz Domański
Jan Bednarek (z lewej) i Kamil Glik PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Jan Bednarek (z lewej) i Kamil Glik
Polacy pokonali Albańczyków 4:1, choć pełnego zadowolenia na pewno nie ma. Wszystko za sprawą tego, że Biało-Czerwoni nie prezentowali zbyt pięknego futbolu. Bez wątpienia jest nad czym pracować.

Albańczycy strzelili jednego gola, a mogli mieć wymarzoną szansę na zdobycie jeszcze jednego trafienia. Wszystko za sprawą tego, co się stało w 65. minucie.

Właśnie wówczas reprezentanci Albanii wręcz się wściekli. Byli przekonani, że Kamil Glik przewrócił Reya Manaja i powinien być rzut karny.

Albańczyk mocno protestował, ale sędzia uznał, że zdecydowanie nie ma racji. Za dyskusje i kwestionowanie jego decyzji postanowił ukarać zawodnika żółtą kartką.

To była bez wątpienia bardzo kontrowersyjna interpretacja. Łukasz Rogowski, polski sędzia komentujący różne sytuacje na Twitterze, nie ma wątpliwości. Twierdzi, że włoski arbiter Maurizio Mariani popełnił błąd.

"Czy w tym meczu jest VAR? Glik nie trafia w piłkę, karny z gatunku ewidentnych" - napisał.

O VAR z pewnością pytał retorycznie, ale niezorientowanym warto wyjaśnić, że oczywiście taka technologia była dostępna na PGE Narodowym.

Kolejny mecz Polaków już w niedzielę. O 20:30 Biało-Czerwoni zagrają ze San Marino.

"Koszmarny zjazd". Internauci bezlitośni dla reprezentanta Polski!