El. MŚ 2022: bez sensacji w meczu Anglików

Anglia kontynuuje zwycięski pochód w grupie I eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Tym razem brytyjski zespół ograł u siebie Andorę 4:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze reprezentacji Anglii Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Anglii
Anglicy - co oczywiste - byli zdecydowanymi faworytami starcia z kadrą Andory i potwierdzili to miano, odnosząc pewną wygraną.

Zgodnie z przewidywaniami, od początku rywalizacji podopieczni Gareth'a Southgate'a mieli ogromną przewagę i co chwila gościli pod polem karnym przyjezdnych.

W 17. minucie Bukayo Saka po podaniu od Jude'a Bellinghama powinien otworzyć wynik tej potyczki, ale fatalnie spudłował z około siedmiu metrów.

Jednakże co się odwlecze, to nie uciecze i już niespełna 60 sekund później wicemistrzowie Europy prowadzili po trafieniu Jesse'go Lingarda. Napastnik gospodarzy dopadł do futbolówki odbitej przez jednego z rywali i pewnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał Josepa Gomesa.

Po chwili Lingard znów trafił do siatki, lecz wcześniej w momencie zagrania piłki był na pozycji spalonej i sędzia tego gola nie uznał.

Po zdobytej bramce reprezentanci Anglii już nie forsowali tempa i przed przerwą już nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia.

Po zmianie stron angielska ekipa długo biła głową w mur złożony z defensorów Andory. Anglicy dopięli swego w 72. minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za faul na Masonie Mountcie pewnie wykorzystał Harry Kane.

Bardzo dobre zawody tego dnia rozgrywał Jesse Lingard, który przymierzył z linii pola karnego i zdobył kolejną bramkę. Asystę w tej akcji zaliczył Bukayo Saka. W końcówce kropkę nad "i" postawił Saka, któremu precyzyjnie futbolówkę na głowę dośrodkował Lingard.

Kolejnym rywalem Anglii w eliminacjach do MŚ będzie Polska, a mecz odbędzie się w środę (8 września 2021 r.) o godz. 20:45 w Warszawie. Natomiast tego samego dnia Andora zmierzy się na wyjeździe z Węgrami.