El. MŚ 2022: bez niespodzianek w "polskiej" grupie. Albania wykonała zadanie

Albania dopełniła formalności i pewnie zwyciężyła 5:0 z San Marino. Węgierska drużyna poradziła sobie z reprezentacją Andory (2:1).

Rafał Szymański
radość piłkarzy reprezentacji Albanii PAP/EPA / Na zdjęciu: radość piłkarzy reprezentacji Albanii
Reprezentacja Albanii musiała zdobyć trzy punkty, aby awansować w tabeli grupy I eliminacji MŚ 2022. Golkiper San Marino wyjmował piłkę z siatki w 32. minucie. Rey Manaj świetnie odnalazł się w polu karnym i otworzył wynik.

Armando Broja wszedł na boisko po zmianie stron i świetnie się zaprezentował. Gracz Southampton asystował przy trafieniu Qazima Laciego, później sam pokonał bramkarza rywali. W 68. minucie Elseid Hysaj podwyższył wynik. Ostatnie słowo należało do Myrto Uzuniego. Albania zdeklasowała San Marino 5:0.

O tej samej porze rozpoczęło się spotkanie Węgry - Andora. W 9. minucie tej rywalizacji sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Adam Szalai, kapitan znalazł drogę do siatki.

Na drugą bramkę trzeba było czekać do 18. minuty. Po rzucie rożnym Endre Botka dał radość miejscowym kibicom. Reprezentanci Andory odpowiedzieli w końcówce. Max Llovera z niewielkiej odległości trafił do siatki. Zespół Marco Rossiego zgarnął pełną pulę.

Albania - San Marino 5:0 (1:0)
1:0 - Rey Manaj 32'
2:0 - Qazim Laci 58'
3:0 - Armando Broja 61'
4:0 - Elseid Hysaj 68'
5:0 - Myrto Uzuni 80'

Węgry - Andora 2:1 (2:0)
1:0 - Adam Szalai (k.) 9'