Serie A: Derby Mediolanu dla Interu!

W meczu inaugurującym zmagania 2. kolejki włoskiej Serie A AS Bari bezbramkowo zremisowało z FC Bologną. Inter natomiast rozgromił AC Milan, aplikując w derbach Mediolanu swojemu lokalnemu rywalowi aż cztery bramki, nie tracąc żadnej. Rossoneri od 40. minuty grali w dziesiątkę.

W tym artykule dowiesz się o:

AS Bari - FC Bologna 0:0

Już pierwsza odsłona nie była zbyt ładna dla oka. Oba zespoły słabo się spisywały, a sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, czego efektem był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron nadal brakowało emocji. Już w doliczonym czasie gry za protesty czerwoną kartkę zobaczył Sforzini, który pojawił się na placu gry w 76. minucie.

Rossoblu przystępowali do tego spotkania bez kontuzjowanego wicekróla strzelców poprzedniego sezonu - Marco Di Vaio. W szeregach zespołu beniaminka zabrakło m.in. Sergio Almirona i Matteo Paro.

W tym momencie zarówno Bari, jak i Bologna mają na swoim koncie po dwa punkty. Oba kluby strzeliły i straciły po jednym golu.

Bari: Gillet, Masiello, Ranocchia, Bonucci, Parisi, Alvarez (77' Rivas), Gazze, De Vezze, Allegretti (66' Langella), Meggiorini (76' Sforzini), Kutuzov.

Bologna: Viviano, Raggi (77' Tedesco), Portanova. Britos, C. Zenoni, Mingazzini, Guana, Vigiani, Valiani, Bombardini (82' Mutarelli), Osvaldo.

Żółte kartki: -

Czerwona kartka: Sforzini 90'+4' (Bari).

Sędzia: Velotto.

AC Milan - Inter Mediolan 0:4 (0:3)

0:1 - Motta 29'

0:2 - Milito (k.) 35'

0:3 - Maicon 45'+1'

0:4 - Stanković 67'

W drużynie Jose Mourinho miało zabraknąć Wesleya Sneijdera, ponieważ początkowo nie był on zgłoszony do kadry, ale ostatecznie Portugalczyk wystawił reprezentanta Holandii w podstawowym składzie, co oznacza, że już teraz oficjalnie zadebiutował w zespole Nerazzurrich. W ekipie Rossonerich dopiero po zmianie stron, a konkretnie w 64. minucie na placu gry pojawił się Klaas Jan Huntelaar, dla którego był to także pierwszy oficjalny występ w nowym klubie.

Inter Mediolan nie dał żadnych szans drużynie AC Milanu i od początku dominował. Sneijder już w 6. minucie miał swoją szanse, ale jego uderzenie z dystansu zdołał sparować Storari. W 13. po błędzie Lucio piłkę do Ronaldinho Gaucho odgrywał Pato Alexandre, ale ten pierwszy spudłował.

Po niespełna dwóch kwadransach gry goście objęli prowadzenie, a wówczas po podaniu Diego Milito na listę strzelców wpisał się Thiago Motta. Była to zatem akcja dwóch byłych zawodników FC Genoi. W 35. Gennaro Gattuso powalił we własnym polu karnym Samuela Eto’o, a jedenastkę na bramkę zamienił Milito. Włoch mógł się wówczas cieszyć, że zobaczył tylko żółtą kartkę, ale już 300 sekund później ponownie sfaulował jednego z rywali i chociaż wcześniej sygnalizował zmianę i na placu gry miał się pojawić Clarence Seedorf, to Holender nie zdążył już go zastąpić, co oznacza, że czerwono-czarni kończyli spotkanie w dziesiątkę.

Już w doliczonym czasie pierwszej odsłony Inter podwyższył na 3:0. Drugą asystę w meczu zaliczył Milito, a wynik do przerwy ustalił Brazylijczyk Maicon.

Zaraz po zmianie stron Leonardo dokonał podwójnej zmiany, ale tego dnia w derbach Mediolanu jego Milan był tylko tłem dla aktualnego Mistrza Włoch. W 63. futbolówkę do bramki Storariego wpakował Eto’o, ale reprezentant Kamerunu znajdował się na spalonym. Po chwili jednak już było 4:0. 240 sekund później Dejan Stanković oddał silny strzał zza pola karnego, który znalazł drogę do bramki.

Dopiero w 70. minucie pierwszy groźny strzał na bramkę Julio Cesara oddali gospodarze. Swoich sił próbował Huntelaar, ale nie zdołał pokonać Brazylijczyka. W 87. Holender uderzał z woleja, ale znów futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, a najlepszy na boisku wydawał się być Milito, który zaliczył dwie asysty, zdobył gola, a w 79. został zmieniony przez Mario Balotelliego.

Milan: Storari, Zambrotta, Nesta, Thiago Silva, Jankulovski, Gattuso, Pirlo, Flamini (46' Seedorf), Ronaldinho (64' Huntelaar), Pato, Borriello (46' Ambrosini).

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Chivu, J. Zanetti, Stanković, Thiago Motta (60' Muntari), Sneijder (73' Vieira), D. Milito (79' Balotelli), Eto'o.

Żółte kartki: Flamini, Gattuso (Milan) oraz Samuel, Chivu (Inter).

Czerwona kartka: Gattuso 40' (Milan).

Sędzia: Rizzoli.