The Championship: Derby County bez formy, Polacy nie grali

Komplikuje się sytuacja Derby County. Drużyna Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka przegrała z Birmingham City 0:2. Polacy nie pojawili się na boisku.

Szymon Mierzyński
Kamil Jóźwiak w meczu z Holandią PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak w meczu z Holandią
"Barany" straciły pierwszego gola przed przerwą, gdy w zamieszaniu podbramkowym skuteczny strzał z bliska oddał Scott Hogan. W 81. minucie natomiast mocnym uderzeniem wynik ustalił Jeremie Bela.

Krystiana Bielika i Kamila Jóźwiaka zabrakło w kadrze meczowej. Ten pierwszy wciąż nie wrócił do gry po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, zaś były skrzydłowy Lecha Poznań odpoczywał po udziale w zgrupowaniu reprezentacji Polski i ostatnich spotkaniach eliminacji mistrzostw świata.

Derby County zaliczyło czwartą potyczkę z rzędu bez zwycięstwa i z dorobkiem 6 pkt. plasuje się na 16. miejscu tabeli The Championship. Birmingham City ma 11 "oczek" i jest 4.

Birmingham City - Derby County 2:0 (1:0)
1:0 - Scott Hogan 31'
2:0 - Jeremie Bela 81'