eWinner II liga. Ruch Chorzów nie zatrzymuje się. Bramkarz Niebieskich znowu to zrobił

Po kolejne trzy punkty sięgnął Ruch Chorzów. Wicelider eWinner II ligi pokonał w Kaliszu 3. w tabeli KKS 1925. Pod koniec premierowej odsłony bramkarz chorzowian Jakub Bielecki obronił rzut karny.

Michał Piegza
kibice Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: kibice Ruchu Chorzów
Hit 8. kolejki eWinner II ligi dla Ruchu. Niebiescy w Kaliszu z KKS mogli liczyć na doping kilku tysięcy własnych fanów, wspieranych przez sympatyków Widzewa Łódź.

W premierowej odsłonie padł tylko jeden gol. W 33. minucie do uderzenia z pola karnego doszedł Łukasz Janoszka. Piłkę starał się z linii wybić obrońca, ale futbolówka między jego nogami wpadła do bramki.

Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli wyrównać. W 40. minucie sędzia podyktował dla gości rzut karny. Jakub Bielecki jednak nie dał się pokonać, broniąc strzał Toniego Segury. Była to już druga "jedenastka" w sezonie obroniona przez golkipera Niebieskich.

Kaliszanie gola na 1:1 zdobyli w 67. minucie. Źle zachowała się defensywa Niebieskich, co wykorzystał Bartłomiej Putno. Odpowiedź Ruchu była niemal natychmiastowa. Gola na wagę wygranej zdobył kapitan Niebieskich Tomasz Foszmańczyk.

W końcówce bliżej kolejnego trafienia byli chorzowianie, ostatecznie więcej bramek w meczu nie padło. - Pierwsza połowa to trochę "bilardu" z naszej strony. W drugiej było już lepiej. Kontrolowaliśmy mecz, ale znów nie wykorzystaliśmy sytuacji na 2:0 i sami straciliśmy gola. Wróciły demony z pechowo zremisowanych spotkań. Na szczęście szybko się otrząsnęliśmy i mogliśmy wygrać nawet 3:1. To był dobry mecz, toczony w szybkim tempie - ocenił potyczkę Jarosław Skrobacz, trener Ruchu, cytowany przez klubową stronę.

KKS 1925 Kalisz - Ruch Chorzów 1:2 (0:1)
0:1 - Łukasz Janoszka 33'
1:1 - Bartłomiej Putno 67'
1:2 - Tomasz Foszmańczyk 70'

W 41. minucie Toni Segura (KKS 1925) nie wykorzystał rzutu karnego (Jakub Bielecki obronił).

KKS 1925 Kalisz: Maciej Krakowiak - Nikodem Zawistowski (78' Wiktor Smoliński), Przemysław Stolc, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz (59' Bartłomiej Putno) - Kamil Koczy (59' Jakub Staszak), Michał Borecki, Mateusz Wysokiński (78' Bartłomiej Maćczak), Toni Segura (88' Mateusz Majewski) - Piotr Giel.

Ruch Chorzów: Jakub Bielecki - Tomasz Wójtowicz (84' Kacper Będzieszak), Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Bartłomiej Kulejewski, Przemysław Szkatuła (46' Marcin Kowalski) - Łukasz Janoszka (89' Michał Biskup), Tomasz Neugebauer (76' Piotr Wyroba), Michał Mokrzycki, Tomasz Foszmańczyk (76' Jakub Siwek) - Daniel Szczepan.

Żółte kartki: Gawlik, Giel (Kalisz) oraz Mokrzycki (Ruch).

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Statscore Futsal Ekstraklasa. Niepewność mistrza. "Jesteśmy w przebudowie"
Dwa przełamania w meczu Ruchu Chorzów. Ogromna kontrowersja wypaczyła wynik?

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Ruch Chorzów 2021 roku zakończy w pierwszej piątce eWinner II ligi?