Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nazwał kobietę "małym psem". Jako zadośćuczynienie wykonał taki gest

Najpierw został zawieszony, a potem usunięty ze swojego stanowiska. Prezes Brazylijskiego Związku Piłki Nożnej Rogerio Caboclo próbuje poprawić swój wizerunek po licznych aferach z molestowaniem seksualnym w tle.

KK
Rogerio Caboclo Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Rogerio Caboclo
48-letni Rogerio Caboclo w 2018 roku otrzymał 135 na 141 możliwych głosów i w kwietniu 2019 roku objął stanowisko prezesa związku.

Chwile chwały zostały jednak szybko "przykryte" skandalami, jakich miał się dopuścić wobec jednej z kobiet pracujących w biurze. "Wspólne wino", upokarzanie czy wypytywanie o masturbację - zarzuty były poważne.

Podczas jednego ze spotkań Caboclo ze swoją pracowniczką ta nagrała wszystko telefonem, a materiał trafił do telewizji "Globo Esporte".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: babol za babolem! To się musiało źle skończyć

Caboclo oczywiście wyparł się i wszystkiemu zaprzeczył. Na filmiku miały znaleźć m.in. wulgarne odniesienia do części intymnych ciała. Nie obyło się również bez sugestii nawiązania romansu. "Szefie, nie zamierzam wchodzić w temat twojego życia seksualnego" - odpowiadała wyraźnie zakłopotana kobieta.

Takie i podobne wydarzenia miały mieć miejsce wielokrotnie. Dodatkowo kobieta miała być regularnie upokarzana przed męską częścią dyrekcji związku. Co więcej podczas jednych z wizyt u prezesa miała zostać nazwana "małym psem", a Caboclo miał na nią... szczekać.

Caboclo chciał zamieść sprawę pod dywan i zaoferował poszkodowanej niemal 2,5 miliona dolarów za to, żeby nie upubliczniła nagrania. Sprawą finalnie zajęła się Komisja Etyki, która nie uznała 48-latka winnego. Ten został jednak zawieszony na 15 miesięcy od dnia 24 sierpnia.

Dodatkowo w ramach zadośćuczynienia Caboclo przekazał m.in. tonę karmy dla psów na rzecz organizacji charytatywnej dla zwierząt oraz lekarstwa sekretarzowi miejskiemu w Rio ds. ochrony zwierząt.

Zobacz także:
Bramkarska legenda Juventusu: Szczęsny to świetny bramkarz. Ale ma jeden problem
Prośba do piłkarzy Legii Warszawa. Przestańcie płakać, zacznijcie grać

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×