Lechia doskoczyła do czołówki. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Piłkarze Lechii Gdańsk wygrali z Piastem Gliwice 1:0 w ostatnim sobotnim meczu PKO Ekstraklasy i awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli. Swoje spotkanie wygrała też Wisła Płock, a ponadto obejrzeliśmy remisy w Szczecinie i Radomiu.

Tomasz Galiński
radość piłkarzy Lechii Gdańsk PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Lechii Gdańsk
Mecz w Gdańsku kończył sobotnie zmagania w PKO Ekstraklasie. Lechia wygrała, a jedynego gola strzelił w 12. minucie Łukasz Zwoliński. Dzięki temu zwycięstwu gdańszczanie awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Wcześniej rozegrano mecze w Płocku, Szczecinie i Radomiu. Wisła w osiem minut załatwiła sprawę i efektownie pokonała Jagiellonię Białystok 3:0, a czwartego gola w tym sezonie strzelił Damian Warchoł.

Następnie mieliśmy dwa remisy. Pogoń podzieliła się punktami z Cracovią i po raz kolejny w tym sezonie wypuściła z rąk prowadzenie. Portowcy prowadzili po trafieniu Kacpra Kozłowskiego, ale bramka samobójcza Rafała Kurzawy sprawiła, że nie udało się wygrać po raz czwarty w tym sezonie. W Radomiu również było 1:1. Śląsk Wrocław objął prowadzenie po trafieniu Erika Exposito, jednak w drugiej kolejce z rzędu fenomenalnego gola strzelił Leandro i ucieszył miejscowych kibiców.