Wielkie emocje na Stade Velodrome. Przemysław Frankowski skradł show

RC Lens zwyciężyło 1:0 z Olympique Marsylia po wyrównanej rywalizacji. Ozdobą meczu było trafienie Przemysława Frankowskiego. W 8. kolejce AS Monaco Radosława Majeckiego wygrało 3:1 z Clermont Foot 63.

Rafał Szymański
Przemysław Frankowski Getty Images / Sylvain Lefevre / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski
Piłkarze RC Lens postawili twarde warunki gospodarzom na Stade Velodrome. Początek meczu należał do drużyny Francka Haise, w 9. minucie Florian Sotoca zamienił rzut karny na gola.

W 27. minucie przyjezdni mieli już dwubramkową przewagę. Tym razem Sotoca zagrał do Przemysława Frankowskiego, który zszedł do środka i bardzo mocno uderzył. Piłka była poza zasięgiem interweniującego Pau Lopeza.

Zespół Olympique Marsylia przebudził się jeszcze przed zmianą stron. Dimitri Payet doskonale przymierzył z rzutu rożnego. W doliczonym czasie Francuz nie zmarnował "jedenastki" i doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało do Wesleya Saida, który w 71. minucie ustalił wynik na 3:2 dla RC Lens.

Frankowski trafił do siatki w drugim spotkaniu ligowym z rzędu. Skrzydłowy reprezentacji Polski wcześniej zaliczył trzy asysty na poziomie Ligue 1. Arkadiusz Milik wrócił do treningów z Olympique Marsylia, lecz nie został uwzględniony w kadrze meczowej.

W ramach 8. kolejki AS Monaco grało na terenie Clermont Foot 63. Miejscowi prowadzili po golu Mohameda Bayo w 7. minucie, ale później drużyna Radosława Majeckiego odrobiła straty. Na listę strzelców wpisali się Wissam Ben Yedder, Kevin Volland i Sofiane Diop. Polski bramkarz nie podniósł się z ławki rezerwowych gości.

1:2 - Fabien Centonze 74'

Girondins Bordeaux - Stade Rennais 1:1 (0:0) 0:1 - Gaetan Laborde 56' 1:1 - Edson Mexer 88'