Inter znowu zawiódł w Lidze Mistrzów. Snajper Ajaksu nie przestaje strzelać

Inter Mediolan miał więcej klarownych sytuacji, ale bezbramkowo zremisował w starciu wyjazdowym z Szachtarem Donieck. Ajax Amsterdam pewnie wygrał z Besiktasem Stambuł (2:0), a Sebastien Haller umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Rafał Szymański
 Stefan de Vrij PAP/EPA / Sergey Dolzhenko / Na zdjęciu: Stefan de Vrij
Lassina Traore nie będzie dobrze wspominał wtorkowego meczu z Interem. Filar Szachtara w 11. minucie niefortunnie upadł po starciu z Denzelem Dumfriesem i nie mógł wytrzymać z bólu. Napastnik prawdopodobnie będzie pauzował przez wiele miesięcy.

Po kwadransie sytuację wypracował sobie Nicolo Barella. Pomocnik gości zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, lecz trafił w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Andrija Pjatowa.

W 34. minucie nie popisał się Edin Dzeko. Napastnik dopadł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i fatalnie przestrzelił z niewielkiej odległości. Bośniak mógł tylko złapać się za głowę.

Gospodarze uaktywnili się w ofensywie w drugiej odsłonie, jednak Samir Handanović zachował czyste konto. W samej końcówce Pjatow zatrzymał Joaquina Correę i Stefana de Vrija. Rezultat nie uległ zmianie, spotkanie w Kijowe zakończyło się remisem 0:0. Sytuacja "Nerazzurrich" w grupie D jest coraz trudniejsza.

O tej samej porze rozpoczęła się rywalizacja Ajaksu z Besiktasem. W 17. minucie Ersin Destanoglu skapitulował po mocnym uderzeniu Stevena Berghuisa, który miał udział też przy drugim golu Holendrów. W końcówce pierwszej połowy 29-latek dostrzegł w polu karnym Sebastiena Hallera, a ten skierował piłkę do siatki. Amsterdamczycy zwyciężyli 2:0. Haller zdobył pięć bramek w dwóch meczach i jest liderem klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów.

Szachtar Donieck - Inter Mediolan 0:0

Ajax Amsterdam - Besiktas Stambuł 2:0 (2:0) 1:0 - Steven Berghuis 17' 2:0 - Sebastien Haller 43'