Sceny w Puławach. Gorący doliczony czas w meczu eWinner II ligi

Najlepiej w sobotę zapowiadała się konfrontacja Motoru Lubin z Chojniczanką, ale zakończyła się bezbramkowym remisem. Zdecydowanie więcej wydarzyło się w wygranym 3:2 meczu Olimpii Elbląg z Wisłą Puławy.

radość piłkarzy Wisły Puławy Newspix / Wojciech Szubartowski / PressFocus / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wisły Puławy
Piłkarze Olimpii poprawili sobie samopoczucie po dwóch porażkach. Droga do zwycięstwa z beniaminkiem była bardziej skomplikowana niż zanosiło się przez większość spotkania. Elblążanie prowadzili przez ponad godzinę, mieli nawet dwubramkową przewagę, a Wisła straciła z powodu kontuzji najskuteczniejszego piłkarza Adriana Paluchowskiego. Nagle puławianie poderwali się do pościgu i strzałem Łukasza Kacprzyckiego w 75. minucie zdobyli gola kontaktowego.

Szalony był doliczony czas. Wisła dopadła Olimpię i doprowadziła do remisu 2:2. Do bramki trafił już trzeci napastnik sprawdzony w jednym meczu przez trenera - Emil Drozdowicz. Zanosiło się na podział punktów, ale Olimpia nie rozpaczała po utracie prowadzenia. Od razu po wznowieniu gry ruszyła do ataku, a decydującego gola na 3:2 strzelił Jan Sienkiewicz w 94. minucie.

Hutnik Kraków odniósł w tym sezonie tylko dwa zwycięstwa i oba z czołowymi drugoligowcami poprzedniego sezonu. Po pokonaniu Chojniczanki, rozprawił się z Wigrami Suwałki. Rozstrzygnięcie nastąpiło po przerwie, kiedy to z rzutu karnego do bramki trafił Piotr Stawarczyk. Hutnik sprawił niespodziankę i przybliżył się do opuszczenia miejsc spadkowych.

Pozostałe dwa mecze zakończyły się remisem 0:0. Rozczarowało starcie w Lublinie. Motor to najbardziej bramkostrzelna drużyna ligi, Chojniczanka jest w takim rankingu druga. Do siatki nie przymierzył nawet lider klasyfikacji snajperów Michał Fidziukiewicz. Podobna niemoc strzelecka w Bełchatowie, w którym GKS zmierzył się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Olimpia Elbląg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?