Z kim Polacy mogą zagrać w barażach o mistrzostwa świata? Oto lista

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarz reprezentacji Polski Adam Buksa (z prawej)
PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: piłkarz reprezentacji Polski Adam Buksa (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Polacy wciąż mają matematyczne szanse na awans na mistrzostwa świata. Jednak najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest gra w przyszłorocznych barażach. Tam możemy trafić na starych znajomych.

W tym artykule dowiesz się o:

Potencjalni rywale Polaków na ten moment wyglądają następująco: Serbia, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Czechy, Szkocja, Norwegia, Rosja i Macedonia Północna.

Wszystkie te zespoły zajmują obecnie drugie miejsca, które gwarantuje udział w przyszłorocznych barażach.

Póki co nie ma tam największych gigantów z europejskich boiskach takich jak: Niemcy, Hiszpania, Holandia czy Włochy, ale i tak są drużyny, z którymi może być trudno powalczyć.

ZOBACZ WIDEO Żużel. "To jest ogromny talent!". Sparta wykonała świetną inwestycję

Ze Szwedami mamy najświeższe wspomnienia. Graliśmy z nimi na ostatnich mistrzostwach Europy i ten mecz nie zakończył się po naszej myśli. Udało się nam wprawdzie odwrócić losy spotkania i z 0:2 doprowadziliśmy do stanu 2:2. Jednak w końcówce rywale nas skontrowali i ostatecznie wygrali 3:2.

Z kolei ze Szwajcarami i Ukraińcami graliśmy na poprzednich mistrzostwach Europy. Z Ukrainą zwyciężyliśmy 1:0 na Euro 2016, a Szwajcarów ograliśmy w 1/8 po rzutach karnych. Z Czechami ostatni raz o stawkę rywalizowaliśmy w 2012 roku na Euro (przegrana 0:1).

Bardzo dawno o punkty graliśmy z Norwegami. Ostatni raz podczas pamiętnych eliminacji do MŚ w 2002 roku. Zwycięstwo w Chorzowie 3:0 dało nam awans na mundial po szesnastoletniej przerwie.

Baraże dopiero w przyszłym roku

Obecne eliminacje zakończymy 15 listopada meczem z Węgrami. Może on okazać się decydujący, bowiem teraz mamy tylko punkt przewagi nad Madziarami.

Baraże odbędą się dopiero w marcu przyszłego roku (losowanie w grudniu). Będzie to dwuetapowa rywalizacja, ponieważ nie wystarczy odprawić pierwszego z rywali. Trzeba będzie wygrać jeszcze jeden mecz i awans wywalczą trzy najlepsze zespoły z dwunastu, które awansują do baraży (10 drużyn z drugich miejsc oraz dwóch najlepszych zwycięzców z grup w Lidze Narodów 2020/2021).

Harmonogram:

Baraże 1/2 finału - 24-25 marca

finał - 28-29 marca

Zobacz takżePiękne słowa Paulo Sousy o Łukaszu Fabiańskim. Selekcjoner złożył hołd polskiemu bramkarzowi Zobacz takżeAleż emocje na Węgrzech! Polska młodzieżówka wypuściła zwycięstwo z rąk

Źródło artykułu: