Polacy obrzydliwe obrażani z trybun w Albanii!

Bardzo niespokojny przebieg miał mecz Albania - Polska (0:1). Na boisku lądowały m.in. butelki i kubki po piwie. O szczegółach zamieszania pisał na Twitterze dziennikarz "Super Expressu" Przemysław Ofiara.

Mateusz Domański
albańscy kibice w Tiranie PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: albańscy kibice w Tiranie
W 77. minucie meczu Albania - Polska jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Karol Świderski. Krótko po jego trafieniu z trybun poleciało mnóstwo przedmiotów - przede wszystkim butelek i kubków po piwie.

Sędzia, widząc karygodne zachowanie kibiców, zdecydował się przerwać spotkanie. Po kilkunastu minutach, gdy agresorów uspokoiła policja, rywalizacja została wznowiona.

Na stadionie było bardzo gorąco. Przemysław Ofiara z "Super Expressu" pisał, że Polacy byli obrażani.

"'Polska k...' - niesie się z trybun. Co za dzicz" - grzmiał na Twitterze.

Na zachowanie albańskich kibiców zareagował jeden z przedstawicieli reprezentacji Polski. Zwrócił się on z apelem do polskich fanów.

"- Nie dajcie się sprowokować. Nie rzucajcie niczym, bo przerwą mecz. Dowieziemy tej wynik. Nie dajcie się sprowokować! - komunikat do polskich kibiców na stadionie, chyba od Kuby Kwiatkowskiego. Jest gorąco" - donosił Ofiara.

Ostatecznie spotkanie udało się dograć, a Polacy dopisali do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Mecz eliminacji mistrzostw świata w Tiranie na pewno jednak zapamiętają na długo, przede wszystkim ze względu na fatalne zachowanie kibiców.