Zaskakująca klasyfikacja niemieckiego dziennika. Porównali Buksę i Lewandowskiego

Adam Buksa ma swoje pięć minut sławy i teraz od niego zależy, jak je wykorzysta. Świetne występy w eliminacjach mistrzostw świata 2022 sprawiły, że jest lepszy od największych gwiazd futbolu.

Robert Czykiel
Adam Buksa (z lewej) i Robert Lewandowski Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Adam Buksa (z lewej) i Robert Lewandowski
Eliminacje mistrzostw świata 2022 powoli dobiegają końca. Reprezentacja Polski jest już bliska zapewnienia sobie gry w barażach o mundial. To zasługa wtorkowego zwycięstwa nad Albanią (1:0) po golu Karola Świderskiego.

Paulo Sousa nie może narzekać na formę napastników. W pierwszej dziesiątce klasyfikacji strzelców el. MŚ 2022 jest aż dwóch Polaków. To Robert Lewandowski i Adam Buksa. Pierwszy z nich strzelił sześć, a drugi pięć bramek.

Zaskakiwać może dyspozycja Buksy, który na co dzień gra w New England Revolution. 25-latek imponuje skutecznością. Do strzelenia pięciu bramek potrzebował zaledwie pięciu spotkań.

To sprawia, że jest lepszy od największych gwiazd futbolu, o czym pisze niemiecki "Kicker". Polak strzela gola co 55 minut. Takiej średniej nie ma żaden zawodnik z czołówki klasyfikacji strzelców.

Memphis Depay (9 goli w 8 meczach), który ma najwięcej bramek w tych eliminacjach, trafia do siatki co 80 minut. Cristiano Ronaldo (6/5) robi to co 75 minut, a Lewandowski (6/7) co 89 minut.