Erling Haaland odskoczył Robertowi Lewandowskiemu!

Robert Lewandowski musi gonić Erlinga Haalanda w klasyfikacji strzelców. Reprezentant Norwegii wrócił do gry po krótkiej przerwie i w sobotę zapewnił trzy punkty Borussii Dortmund (3:1 z 1.FSV Mainz 05).

Rafał Szymański
Erling Haaland PAP/EPA / Sascha Steinbach / Na zdjęciu: Erling Haaland
Snajper uporał się z kontuzją mięśniową i nie zapomniał, jak się zdobywa bramki. Erling Haaland błysnął formą w sobotnim spotkaniu z 1.FSV Mainz 05. Pierwszego gola już w 3. minucie strzelił Marco Reus.

Na kolejne trafienie kibice Borussii Dortmund czekali do 54. minuty. Sędzia Daniel Schlager podyktował rzut karny po zagraniu piłki ręką. Po chwili Norweg podszedł do piłki i strzelił w sam środek bramki.

Goście złapali kontakt w 87. minucie, na listę strzelców wpisał się Jonathan Burkardt. Ostatnie słowo należało jednak do snajpera Borussii. W doliczonym czasie Haaland skompletował dublet, duży udział przy tym golu miał Jude Bellingham.

Haaland został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców, tylko w tym sezonie zdobył dziewięć bramek. 21-latek ma imponujące statystyki - rozegrał dotychczas 49 spotkań na poziomie Bundesligi i 49 razy trafił do siatki.

Na drugiej pozycji znajduje się Robert Lewandowski. Reprezentant Polski był nieskuteczny w dwóch ostatnich meczach ligowych. Napastnik Bayernu Monachium będzie mógł odpowiedzieć rywalowi w niedzielnym starciu z Bayerem 04 Leverkusen.