Szykuje się wielka rewolucja w futbolu

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski w meczu reprezentacji Polski
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Krzysztof Piątek i Robert Lewandowski w meczu reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

FIFA omówi kolejny wniosek dotyczący zmiany formatu spotkań piłki nożnej. Z nietypową propozycja dotyczącą przerw pomiędzy połowami wyszła południowoamerykańska federacja - CONMEBOL. Ma to wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności widowiska.

International Football Association Board (IFAB), czyli organizacja, która zajmuje się tworzeniem i nowelizacją przepisów gry w piłkę nożną, poinformowała w sobotę o nowym wniosku, który zostanie omówiony na najbliższym panelu. Przedstawiciele południowoamerykańskiego CONMEBOL chcieliby zwiększenie przerwy pomiędzy połowami z 15 na 25 minut.

Miałoby to mieć szczególne zastosowanie w finałach największych imprez. Piłkarska federacja z Ameryki Południowej chciałaby wówczas tworzyć show rodem z finałów Super Bowl. Ich zdaniem to zwiększyłoby atrakcyjność wydarzeń i podniosłoby ich rangę.

IFAB umieściła ten wniosek do rozpatrzenia podczas najbliższego paneli. Zostanie on przedyskutowany w środę, 27 października.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: jedna patrzyła na drugą. Kuriozalna bramka w meczu pań

Warto przypomnieć, że podobna dyskusja miała miejsce w 2009 roku. Wówczas apelowano o zwiększenie przerwy z 15 do 20 minut. Było to wówczas motywowane coraz większą odległością jaką piłkarze muszą pokonać w drodze do szatni. Pomysł jednak nie przeszedł. Co więcej, został skrytykowany i okrzyknięto go kolejnym podejściem do komercjalizacji sportu.

Zobacz także: Szykuje się wielki powrót do reprezentacji Zobacz także: Lewandowski jednak odejdzie z Monachium?

Źródło artykułu: