Bardzo dobry mecz stopera reprezentacji Polski! Był jednym z najlepszych na boisku

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Adam Davy/PA Images  / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Getty Images / Adam Davy/PA Images / Na zdjęciu: Jan Bednarek

To był bardzo udany występ Jana Bednarka. Southampton Polaka odniosło cenne wyjazdowe zwycięstwo z Watfordem (1:0), a on sam był jednym z najlepszych na boisku.

W tym artykule dowiesz się o:

25-latek pojawił się w podstawowym składzie "Świętych" i zagrał w pełnym wymiarze, zaś jego zespół triumfował dzięki bramce Che Adamsa w 20. minucie. Według sofascore.com, autor tego trafienia zapracował na notę "6,9" i to znacznie gorszy wynik od byłego stopera Lecha Poznań, który otrzymał "7,4".

Lepsi od Jana Bednarka byli tylko jego partnerzy z defensywy - Mohammed Salisu ("7,6") i Kyle Walker-Peters ("8,0"), a także bramkarz gości, Alex McCarthy ("7,6").

W składzie Watfordu wyżej od Polaka oceniono jedynie Moussę Sissoko ("7,7"), a tak samo Craiga Cathcarta. Wszyscy pozostali byli słabsi.

Podobne proporcje da się zauważyć w notach SkySports. Tam Bednarek dostał "7". Więcej - "8" - przyznano tylko Salisu, Walkerowi-Petersowi i Adamsowi.

W obu przypadkach stosowano 10-stopniową skalę.

Po sobotniej wygranej Southampton zajmuje 14. miejsce w tabeli Premier League z dorobkiem 11 pkt. W następnym meczu "Święci" zmierzą się u siebie z Aston Villą (w piątek o godz. 21.00).

Bednarek ma w trwającym sezonie dziewięć występów we wszystkich rozgrywkach.

Czy Jan Bednarek powinien być podstawowym stoperem reprezentacji Polski?