Liga Mistrzów: pokaz konsekwencji obrońcy trofeum. Chelsea zabiła mecz jednym ciosem

Chelsea nie do ugryzienia. W starciu z Malmoe FF "The Blues" wygrali tylko 1:0, ale ich triumf nie był zagrożony nawet przez chwilę. Rywal nie oddał ani jednego celnego strzału.

Szymon Mierzyński
Hakim Ziyech PAP/EPA / Andreas Hillergren/TT / Na zdjęciu: Hakim Ziyech
Dwa tygodnie temu w Londynie gospodarze napoczęli przeciwnika już w pierwszym kwadransie i później poszło gładko, co dało im ostatecznie zwycięstwo aż 4:0. W rewanżu takiej kanonady nie oglądaliśmy, lecz obraz gry w zasadzie niczym się nie różnił.

Zespół Thomasa Tuchela miał inicjatywę przez pełne 90 minut i cierpliwie, z całkowitym przekonaniem, że prędzej czy później zrobi swoje, naciskał Szwedów. Ci, mimo że kilka razy byli w opałach, wybronili się w pierwszej połowie i na przerwę schodzili z bezbramkowym remisem, co mogło im dawać nadzieję, że wyprowadzą faworyta z równowagi.

Nic z tych rzeczy. Po zmianie stron Chelsea nadal robiła swoje i choć musiała się zmagać ze skomasowaną defensywą przeciwnika, o dziwo bramkę zdobyła z kontrataku. Gospodarze dali się podpuścić i zapłacili za to wysoką cenę. W 56. minucie Callum Hudson-Odoi pomknął prawym skrzydłem, perfekcyjnie dośrodkował w pole karne, piłki nie sięgnął obrońca i z kilku metrów egzekucję wykonał Hakim Ziyech.

Jeden gol zazwyczaj nie kończy meczu, jednak w Malmoe było inaczej, bo Szwedom brakowało atutów, by zrobić cokolwiek konkretnego w ofensywie. Edouard Mendy był bezrobotny i przez całe spotkanie nie musiał bronić ani jednego strzału.

Obrońca trofeum zwyciężył 1:0 i ma teraz 9 pkt., co daje mu 2. miejsce w tabeli grupy H.

Malmoe FF - Chelsea FC 0:1 (0:0)
0:1 - Hakim Ziyech 56'

Malmoe FF: Johan Dahlin - Anel Ahmedhodzić, Lasse Nielsen, Franz Brorsson, Soren Rieks (57' Martin Olsson), Jo Inge Berget (86' Eric Larsson), Bonke Innocent, Erdal Rakip (86' Veljko Birmancević), Sergio Pena (57' Oscar Lewicki), Sebastian Nanasi (74' Adi Nalić), Antonio Colak.

Chelsea FC: Edouard Mendy - Andreas Christensen, Thiago Silva, Antonio Ruediger, Cesar Azpilicueta, Ruben Loftus-Cheek, Jorginho, Marcos Alonso, Callum Hudson-Odoi (74' Christian Pulisić), Kai Havertz, Hakim Ziyech (74' Ross Barkley).

Żółte kartki: Thiago Silva, Ruben Loftus-Cheek (Chelsea FC).

4 Malmoe FF 6 0 1 5 1:14 1

Ważne, premierowe zwycięstwo w grupie G odniósł VfL Wolfsburg. "Wilki" pokonały u siebie liderujący Red Bull Salzburg 2:1, przez co układ sił w stawce znacznie się wyrównał. Dla Austriaków była to dopiero pierwsza porażka. W ich składzie zabrakło Kamila Piątkowskiego, który leczy złamanie kostki.

VfL Wolfsburg - Red Bull Salzburg 2:1 (1:1) 1:0 - Ridle Baku 4' 1:1 - Maximilian Woeber 30' 2:1 - Lukas Nmecha 60'