Brutalny faul Kamila Glika. Nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego

Kamil Glik musiał opuścić plac gry po 25 minutach meczu 12. kolejki Serie B. Jego Benevento Calcio poniosło wysoką porażkę z Frosinone (1:4).

Rafał Szymański
Kamil Glik Getty Images / Giuseppe Bellini / Na zdjęciu: Kamil Glik
Zespół gospodarzy był faworytem sobotniego meczu, ale od 25. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu. Daniel Boloca ruszył środkiem boiska, próbował minąć Kamila Glik i został brutalnie sfaulowany.

Sędzia główny przerwał grę i pobiegł do monitora. Glik próbował wpłynąć na jego decyzję, lecz to nic nie pomogło. Po chwili zastanowienia Matteo Marchetti odesłał reprezentanta Polski do szatni. Wspomniany Boloca nie był w stanie kontynuować gry i opuścił boisko przy pomocy sztabu medycznego.

Frosinone szybko wykorzystało przewagę liczebną, przed przerwą Karlo Lulić skompletował dublet. Goście nie spuszczali nogi z gazu w drugiej odsłonie, po jednym golu dorzucili Gabriel Charpentier i Emanuele Cicirelli. Giuspeppe Di Serio zdobył honorową bramkę dla gości.

Podopieczni Fabio Grosso zwyciężyli 4:1 i wyprzedzili Benevento w tabeli Serie B. 90 minut w koszulce Frosinone rozegrał Przemysław Szymiński, który w pierwszej połowie został ukarany żółtym kartonikiem. Glik obejrzał drugą czerwoną kartkę w sezonie 2021/22. Paulo Sousa powołał 33-letniego obrońcę na listopadowe zgrupowanie Biało-Czerwonych.

Benevento Calcio - Frosinone Calcio 1:4 (0:2)
0:1 - Karlo Lulić 35'
0:2 - Karlo Lulić 45+3
0:3 - Gabriel Charpentier 50'
0:4 - Emanuele Cicirelli 76'
1:4 - Giuseppe Di Serio 79'