Reprezentacja Polski U-20 zawiodła w Rumunii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: Karol Struski
Newspix / Kamil Świrydowicz / Na zdjęciu: Karol Struski

Reprezentacja Polski do lat 20 w swoim piątym meczu w Turnieju Ośmiu Narodów przegrała na wyjeździe z Rumunią 1:2 (1:1).

Polacy po październikowej wysokiej wygranej z Norwegią (5:1) liczyli, że w czwartek uda im się ograć Rumunów.

Jednakże gospodarze od początku starcia postawili się Biało-Czerwonym i w 33. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas płaskim uderzeniem z około 16 metrów Kacpra Tobiasza pokonał Eduard Radaslavescu.

Tuż przed przerwą w polu karnym rumuńskiej drużyny został sfaulowany Karol Struski. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Po zmianie stron polscy piłkarze walczyli o drugiego gola w tej potyczce, ale to rywale w 80. minucie zdobyli zwycięską bramkę. Wtedy to z rzutu wolnego uderzył Robert Mustaca, a futbolówka po drodze odbiła się od muru, co zupełnie zmyliło Tobiasza.

Rumunia - Polska 2:1 (1:1) 1:0 - Eduard Radaslavescu 33' 1:1 - Karol Struski 45+1' (k.) 2:1 - Robert Mustaca 80'